Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları

 

Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

John Urry
Cambridge Christ College'da ekonomi ve sosyoloji okudu. 1970'te Lancaster Üniversitesi'nde sosyoloji teorileri okutmaya balşadı. Halen bu üniversitenin sosyoloji bölümünde profesördür. Derek Gregory ile Social Relations and Spatial Structures; 1991'de Robert Flynn ile Structures of Control in Heath Managment adlı derleme kitapları yayımlandı. Scott Lash ile Economies of Signs and Space ve The End of Organized Capitalism, Michael Harloe vd. ile Place Polity and Politics, Nicholas Abercrombie ile Capital, Labourand the Middle Classes, 1998'de yayımlanan Touring Cultures: Transformations of Travel and Theory adlı kitabı derledi. Doğrudan kendi adıyla Power in Britain, Reference Groups and the Theory of Revolution, The Anatomy of Capitalist Societies: The Economy, Civil Society and the State, 1990'da The Tourist Gaze: Leisure and Travel in Contemporary Societies, 1995'te Consuming Places ve 2000'de Sociology Beyond Societies adlı kitapları yayımlandı.


Eserleri

Bilim Olarak Sosyal Teori - Yazar (İmge)
Mekanları Tüketmek - Yazar (Ayrıntı)
Turist Bakışı - Yazar (Bilgesu)
Sepet Devam
Boş

 

Para Birimleri

Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.042s