Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları
Haftanın Yazarı


Eduardo Galeano
Haftanın Çevirmeni


İlknur Özdemir
Kişi Bilgisi Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Zeynep CemaliE-Posta: zeynepcemali@hotmail.com

1950'de İstanbul'da Ortaokul ve lise yıllarında el sanatları, halı ve kilim ticareti yapan babsıyla birlikte Anadolu'yu dolaştı. Babasının sık sık yinelediği "yaşamak öğrenmektir" deyişi yaşamını büyük ölçüde yönlendirdi. Hayatını kazanmak için çok farklı işlerde çalıştı. Yazmak ve okumak giderek tutkuya dönüştüğünde, çocuklar için yazmayı seçti. Cemali'nin çocuk öyküleri 1991'den bu yana, "Kumbara" (İş Bankası Yyaınları), "Türkiye Çocuk" ve "Buğday" gibi dergilerde ve Almanya'da dağıtılan "Vitamin Çocuk Gazetesi"nde yayımlandı.

Zeynep Cemali'nin Günışığı Kitaplığı'ndan çıkan kitapları:

Öyküler:
- "Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği" (1. baskı 1999, 2. baskı 2001, 3. baskı 2003)
- "Gül Sokağı'nın Dikenleri" (1. baskı 2000, 2. baskı 2002, 3. baskı 2004)
- "Çılgın Babam" (2004)

Romanlar:
- "Güzelce'de Bir Kaçak, Memo" (201)
- "Patenli Kız" (1. baskı 2003, 2. baskı 2003, 3. baskı 2004)


Eserleri

Ankaralı - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Ballı Çörek Kafeteryası - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Çılgın Babam -Öyküler- - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Gül Sokağı'nın Dikenleri - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Güzelce'de Bir Kaçak Memo - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Öykü Öykü Gezen Kedi - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Patenli Kız - Yazar (Günışığı Kitaplığı)
Sepet Devam
Boş
Haftanın Önerisi
Irklara Veda

Metin Özbek
Irklara Veda
İmge
Ayın Yayınevi


Doğan Kitap

Türkçe basımı, Erdem Ceylan'ın çevirisiyle Daimon Yayınları tarafından gerçekleştirilen "Modern Anıt Kültü", önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak.

 Sanat tarihçileri için olduğu kadar mimar ve restoratörler için de yol gösterici bir içeriğe sahip olan "Modern Anıt Kültü"19. yüzyılın tarihselci ve restorasyoncu yaklaşımlarının belirlediği tarihi eserler kuramından, 20. yüzyılın modernist ve korumacı düşüncesine geçiş sürecinde, yeni paradigmanın temellerini atan bir "kült" metin. Geçiş sancılarının görüldüğü yüzyıl dönümünde, zamanın ruhunu yakalamaya çalışan bu metin, sanat ve mimarlık tarihi ile restorasyon kuramının kesiştiği yerde duruyor. Metnin etkisi, gerek disiplin içindeki özgül bilgi alanıyla, gerekse kendisinin tarihsel, toplumsal ve kültürel bağlamıyla sınırlandırılamayacak kadar güçlü. İnsanın, ürettiği eserlerle, dolayısıyla geçmişiyle kurduğu ilişkinin modern zamanların başlangıcındaki dönüşümünü sorunsallaştıran metin, hem anıt değerlerindeki genelgeçer hiyerarşiyi sorguluyor, hem de, tespit ve öngörüleriyle, zaman ve mekân üstü bir geçerliliğe sahip.

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.181s