Ana Sayfa (Kitap) » Kişi Bilgisi » Kişi Bilgisi Instagram Pinterest Google+ Facebook Twitter RSS - Sadece İmge Yayınları
Haftanın Yazarı


Eduardo Galeano
Haftanın Çevirmeni


İlknur Özdemir
Kişi Bilgisi Kişi Bilgisi
Facebook'da PaylaşTwitter'da Paylaş

Filiz Balta Peltekoğlu
Prof. Dr. Filiz Balta Peltekoğlu, İstanbul' da doğdu. 1980 yılında İ.İ.T.İ.A Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.

Yüksek lisansını (1982) İstanbul Üniversitesi' nde ve doktora (1988) derecesini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde tamamladı.
1993 yılında üniversitenin aynı bölümünden doçent, 1999 yılında ise profesör unvanını aldı.
1992'de Nebraska Üniversitesi School of Journalism'den Visiting Scholarship (Konuk Öğretim Üyeliği) bursuna hak kazandı. 2005 yılında yine aynı üniversitede davetli öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü.

2001- 2007 yılları arasında M.Ü. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı görevini yürüten, 2004-2007 tarihleri arasında M.Ü. Senato'sunda İletişim Fakültesini temsil eden Filiz Balta Peltekoğlu,halen M.Ü. İletişim Fakültesinde Halkla İlişkiler Anabilim Dalı Başkanı ve Dekan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Marmara Üniversitesi yanında İstanbul Kültür ve Bahçeşehir Üniversitelerinde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dersleri veren Filiz Balta Peltekoğlu'nun iletişim konusunda yayınlanmış makaleleri ve "Halkla İlişkilere Giriş", "Halkla İlişkiler Nedir?" ve "Sektörün Penceresinden Halkla İlişkiler" adlı kitapları bulunmaktadır.

TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Deneği ) üyesi olan olan Prof. Dr. Filiz Balta Peltekoğlu evli ve bir kız çocuğu annesidir.Eserleri

Halkla İlişkiler Nedir? - Yazar (Beta)
Halkla İlişkiler Nedir? - Yazar (Beta)
Sektörün Penceresinden Halkla İlişkiler - Yazar (Bamm)
Sepet Devam
Boş
Haftanın Önerisi
Irklara Veda

Metin Özbek
Irklara Veda
İmge
Ayın Yayınevi


Doğan Kitap

Türkçe basımı, Erdem Ceylan'ın çevirisiyle Daimon Yayınları tarafından gerçekleştirilen "Modern Anıt Kültü", önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak.

 Sanat tarihçileri için olduğu kadar mimar ve restoratörler için de yol gösterici bir içeriğe sahip olan "Modern Anıt Kültü"19. yüzyılın tarihselci ve restorasyoncu yaklaşımlarının belirlediği tarihi eserler kuramından, 20. yüzyılın modernist ve korumacı düşüncesine geçiş sürecinde, yeni paradigmanın temellerini atan bir "kült" metin. Geçiş sancılarının görüldüğü yüzyıl dönümünde, zamanın ruhunu yakalamaya çalışan bu metin, sanat ve mimarlık tarihi ile restorasyon kuramının kesiştiği yerde duruyor. Metnin etkisi, gerek disiplin içindeki özgül bilgi alanıyla, gerekse kendisinin tarihsel, toplumsal ve kültürel bağlamıyla sınırlandırılamayacak kadar güçlü. İnsanın, ürettiği eserlerle, dolayısıyla geçmişiyle kurduğu ilişkinin modern zamanların başlangıcındaki dönüşümünü sorunsallaştıran metin, hem anıt değerlerindeki genelgeçer hiyerarşiyi sorguluyor, hem de, tespit ve öngörüleriyle, zaman ve mekân üstü bir geçerliliğe sahip.

Para Birimleri
Satış Destek
Telefon (10:00 - 18:00): (312) 419 46 10 - 11    Faks: (312) 425 65 32    Adres: Konur Sok. No:17 Kızılay / Ankara
Telefon (10:00 - 18:00): (216) 348 60 58    Adres: Mühürdar cad. No:80 Kadıköy / İstanbul
E-Posta: siparis@imge.com.tr   

Bizi buradan takip edebilirsiniz:
Facebook Facebook Twitter Twitter ATOM ATOM RSS - Tüm Kitaplar RSS Kitap RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS Kitap (İmge Yayınları) RSS - Dergi RSS Dergi RSS - Müzik RSS Müzik RSS - Film RSS Film RSS - Hobi RSS Hobi
ATOM ve RSS kanallarını takip edebilmek için bu kanalları destekleyen bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi modern web tarayıcı yazılımları bu kanalları desteklemektedir. Ayrıca bu kanalları destekleyen çeşitli haber okuma yazılımları da mevcuttur.


İmge Kitabevi © 2004

Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle

Parse Time: 0.183s