Format Kitap
Barkod 9786054534340
Yayın Tarihi 2020-09-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 344
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 165 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Cahit Kayra

Cumhuriyet ekonomisinin öyküsünü üç ciltte anlatıyoruz. Birinci cilt başlangıçtan 1950 yılına kadar olan dönemi kapsıyor. Bu dönemi DEVLETÇİLİK olarak tanımladık ve başarısını ALTIN YILLAR olarak betimledik.
Bu ikinci ciltte 1950 - 1980 yılları arasındaki dönemin öyküsünü anlatacağız. Bu dönemin adı KARMA EKONOMİ'dir. Karma Ekonomi'nin görüntüsüne DOĞRULAR YANLIŞLAR-UMUTLAR adını vermeyi uygun bulduk. Üçüncü dönemin serüvenini üçüncü ciltte okuyacaksınız.
ALTIN YILLAR döneminin kendine özgü büyüklüğü, bugünkü Türkiye'nin o yıllarda atılan temellerin üzerine kurulmuş ve gelişmiş olması gerçeğindedir.
DEVLETÇİLİK ve KARMA EKONOMİ süreçlerinin ise ortak bir özelliği var. Her iki dönemde yöneticiler ekonomi politikalarını SANAYİLEŞME doğrultusunda kurmuşlardır. Türkiye?de yöneticisinden en uzak ilçelerdeki insanlarına kadar her vatandaş sanayileşmenin bilincini, heyecanını, isteğini ve irade sini yaşamıştır. Doğrular ve yanlışlar içinde? Bir gün Batılı ülkeler gibi sanayileşmiş olacağı umudu ile...
Bu ikinci ciltte bu görkemli serüveni okuyacaksınız.

devamını oku..
Etiketler : Ekonomi
Kategori : Tarih
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 10
indirim
43.20
Liste Fiyatı : 48.00
Kazancınız : 4.80
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim