Format Kitap
Barkod 9799750403254
Yayın Tarihi 2005-10-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Karton
Kağıt Kuşe
Boyut 146 X 163

Emeği Geçenler :
Yazar   : Nick Yapp
Çevirmen   : Canan Feyyat

Çalkanan Altmışlar. Cinsellik, uyuşturucu ve Rock’n Roll; patlamaya hazır bir kokteyl. Rock müzik ve doğum kontrol hapı, mini modası ve maksi modası, Rolling Stones ve Beatles, Dallas ve Vietnam ve 68 Kuşağı. Kameraların sessiz tanıklığıyla büyük ıstırap ve kendinden geçiş kareleri.

Çalkanan Altmışlar. Bir önceki onyılda ekilen tohumların hem iyi hem de kötü hasadı Altmışlı yıllarda toplandı. Irk ayırımcılığı sevimsiz yüzünü gösterdi: Güney Afrika’da ırkçı katliam ve Martin Luther King’in öldürülmesi. ABD’nin birçok eyaletinde ırkçı olaylar patlak verdi. Malcolm X ve Black Power sahnede yerini aldı. Küba’da Castro devrimi oldu, ABD Domuzlar Körfezi’nde hezimete uğradı. Çin’de Mao Kızıl Muhafızlar’ı rejim muhaliflerinin üzerine saldı. Nelson Mandela ömür boyu hapse mahkûm oldu. Yunanlılar krallarını tahtından indirdiler. Bolivya’da Che Guevara, ABD’de Kennedy, Vietnam’daki My Lai köyünün savunmasız halkı öldürüldüler. 1968 yılında her yerde kaos ve karmaşa vardı. Sovyetler “Prag Baharı” ile sarsıldı. Paris neredeyse bir devrim daha yaşadı.

Cinsellik, uyuşturucu ve Rock’n Roll; patlamaya hazır bir kokteyl gibiydi. Beatles sürekli olarak “All your need is love- Tek ihtiyacınız aşktır” diyordu ama yeterli değildi. Hippi, Rock müzik, doğum kontrol hapı, mini modası ve maksi modası, Rolling Stones ve Beatles rüzgârı bütün hızıyla esti.

devamını oku..
Etiketler : Sanat / Fotoğraf
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 19
indirim
29.16
Liste Fiyatı : 36.00
Kazancınız : 6.84
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.