Format Kitap
Barkod 9786052825402
Yayın Tarihi 2020-10-14
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 450
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Ali Rehber Türker
Yazar   : Robert H. Friis

21.Yüzyılda İş Sağlığı ve Güvenliği

En çok satan yazar Robert H. Friis'in iş sağlığı ve güvenliğinin bu kapsamlı incelenmesinde, iş ortamında bulunan tehlikeli maddeleri araştırılıyor, potansiyel sağlık etkileri gözden geçiriliyor ve meslek hastalıklarının ve yaralanmalarının önlenmesi için işlemleri belirtiyor.

10 Bölümde kitap, okuyucuyu eski Yunan'dan bu yana iş sağlığı ve güvenliği çabalarının ayrıntılı bir geçmişine götürmektedir. Daha sonra işle ilişkili hastalıkların her birini ve kanserler, solunum hastalıkları, doğurganlık ve gebelik anormallikleri, işitme kaybı, bulaşıcı hastalıklar, yaralanmalar ve ölümler ve iş stresi gibi epidemiyolojilerini incelemektedir. Son bölümlerde, hızla gelişen bu alan için önleme programları ve araştırma yöntemleri incelenmektedir.

Sağlık ve güvenlik disiplinlerinde geniş bir yelpazede lisans öğrencileri için tasarlanan kitap, kavramları erişilebilir ve ilgi çekici bir tarzda sunmaktadır.

Ana Özellikler

- Her bölümde gerçek dünya hikayelerine yer vermiş olmak

- Alandaki en güncel verileri gösteren grafikleri, çizelgeleri ve şekileri vermek

- İş sağlığı politikası, epidemiyoloji, toksikoloji, kimyasal tehlikeler, işin psikososyal yönleri ve önleme çabalarının kapsamlı yorumunu sunmak

devamını oku..
Etiketler : Ekonomi
Kategori : Akademik
82.00
Liste Fiyatı : 82.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim