* BEYLER, DÜNYA DÜZDÜR. * PARATONER, KÂFİRLERİN KILICI. * DEMİRYOLU, YOLCULARI BOĞACAKTIR. * BEKÂRET KEMERİ, ÇILGINLIĞI ÖNLER. * BAY PASTEUR KUDUZU YAYIYOR! * KOKLAYICI UÇAKLAR PETROL YATAKLARINI BULUYOR. * ÇERNOBİL'İN DUMANI BİZİM SINIRLARIMIZDA DURMUŞTUR.

Yıldırım gökyüzünün öfkesinin ifadesidir... Demiryolu yolcuları boğacaktır... Ay, 200 kilometrelik bir buz tabakasıyla kaplıdır... Mastürbasyon çıldırtır ve verem yapar... İneklerin osuruğundan çıkan metan gazı sera etkisini artırır... GDO'lu mısırların sağlık açısından hiçbir tehlikesi yoktur... Nötrinolar ışıktan daha hızlı parçacıklardır...

Bütün bu gerçeklerin bilim çevreleri tarafından ciddiye alındığına inanmak güçtür. Oysa frenolojiden soğuk füzyona, koklayıcı uçaklardan suyun belleğine kadar aldatmacalar ve saçmalıklar çoğu kez saygın otoritelerden onay görmüştür. Galileo, Buffon, Newton, Franklin, Darwin, Pasteur ya da Einstein'a gelince, bunların hepsi bilim karşıtlarını ya da değişmez gerçekler olarak kabul edilen öğretileri yeninceye dek sahtekâr yerine konmuşlardır.

Bu kitap kendi kendini aldatmaktan cehaletin getirdiği hatalara, doğrulanmış düzenbazlıktan yanlış yönlendirmeye kadar bilim tarihinin doksan olağanüstü öyküsünü bir araya getiriyor. Bu öyküler, gerçeğin en büyük düşmanının yalanlar değil inanışlar olduğunu düşünen Nietzsche'nin haksız olmadığını kanıtlıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786053434504
Yayın Tarihi :2014-12-08
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :384
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :140 X 220
Emeği Geçenler :
Yazar   : Gerald Messadie
Çevirmen   : Hasan Can Utku
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler