Format Kitap
Barkod 9786059046220
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 272
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Taner Timur

12 yıllık AKP iktidarı, 70 yıllık demokrasi kavgamızda nasıl bir dönemi temsil ediyor? Bu harekette sonunda milyonlarca insanı sokağa döken karşı-devrimci öğeler nelerdi? Kurulmasıyla iktidara gelmesi neredeyse bir olan bu muhafazakâr akımın sınıfsal temelleri ve dünya görüşü nasıl açıklanabilir? Ve Milli Görüşün, Necip Fazıl'ın, Müslüman Kardeşler'in bu dünya görüşünün şekillenmesindeki payları neler oldu?

AKP yıllarında gerçekten de ülkede görülmemiş bir kalkınma yaşandı mı? Aynı yıllarda Türkiye'nin uluslararası konumunda, sık sık söylendiği gibi, bir eksen değişikliğine tanık olduk mu? AKP'yi dışarıdan destekleyen güçler AB üyeliği için umutlanırken, şimdi sıradan bir Ortadoğu ülkesi statüsüne doğru mu yol alıyoruz?

Ve nihayet bugün vardığımız noktada Rojava Devrimi ve Kobani kuşatması Türkiye'deki demokratik kavga açısından neyi ifade ediyor? İşte birtakım can alıcı sorular ki yakın geleceğimiz bu soruların düzeyli bir şekilde tartışılmasına ve yanıtlanmasına bağlı. Bu kitapta yer alan inceleme ve söyleşiler tam da bu tartışmayı yapıyor ve yanıtlar arıyor.

devamını oku..
Etiketler : Siyaset
Kategori : Siyaset Dizisi
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 35
indirim
18.20
Liste Fiyatı : 28.00
Kazancınız : 9.80
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim