İnsanlar onlara bir şeyler anlatmanızdan hoşlanıyorlar, mütevazı ve güven veren bir ses tonuyla yeterince şey anlatırsanız sizi tanıdıklarını sanıyorlar, ama aslında tanımıyorlar, sizin hakkınızda bir şeyler öğreniyorlar sadece, çünkü öğrendikleri şeyler olgular, -duygular değil; herhangi bir şey hakkında ne düşündüğünüzü, başınıza gelenlerin ve verdiğiniz kararların sizi nasıl siz yaptığını bilmiyorlar. Onların yaptıkları şey kendi duyguları, düşünceleri ve tahminleriyle boşlukları doldurmak, sizinle çok az ilgisi olan yepyeni bir yaşam yaratmak, böylece artık güvendesiniz.
Trond 67 yaşında kenti arkasında bırakıp Norveç ormanlarında inzivaya çekilir. Taşra hayatı güzeldir ama daha on beş yaşındayken hayatını alt üst eden olaylar tesadüf eseri yeniden zihnine hücum eder. Artık sandıktaki sırların bir bir ortaya dökülme vakti gelmiştir.
At Çalmaya Gidiyoruz, çok güzel ve etkileyici bir roman. Çevrildiği bütün dillerde de çok beğenildi ve iyi eleştiriler aldı. 2007´de New York Times gazetesinin yayımladığı yılın en iyi beş edebiyat yapıtı listesindeydi.

YAZAR HAKKINDA:
1952´de Oslo´da dünyaya gelen Petterson, 1987´de öykülerden oluşan ilk eseri Aske i munnen, sand i skoa´yı yazmadan önce kitapçılıkla uğraşıyordu. Daha sonra yazdığı Ekkoland (1989), Det er greit for meg (1992), Til Sibir (1996), I kjølvannet (2000) adlı eserleriyle Norveç´in en iyi romancıları arasına girdi. At Çalmaya Gidiyoruz ile büyük bir çıkış yapan yazar hem Norveç Kitapçılar Ödülü´nü hem de Norveç Edebiyat Eleştirmenleri Ödülü´nü kazandı. Eser İngilizceye çevrildikten sonra dünya çapında ün kazandı. Petterson´un son eseri Månen over Porten´dir (2004).

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789753426565
Yayın Tarihi :2015-12-11
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :3.Baskı
Sayfa Sayısı :224
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :130 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Per Petterson
Çevirmen   : Deniz Canefe
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler