Format Kitap
Barkod 9789754701463
Yayın Tarihi 1994-12-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 178
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Taha Parla

Eldeki kitapçık, Türkiye´de Siyasal Kültürün Resmi Kaynakları üzerine hazırlanan dört bölümlük bir çalışmanın birinci cildidir.
Siyasal folklorumuzdaki önemi nedeniyle yalnızca Atatürk´ün Nutuk´una ayrılan bu cildi, Atatürk´ün öteki söylev ve demeçlerine ayrılan bir ikinci cilt ile tek-parti döneminin siyasal ideolojisine ayrılan bir üçüncü cilt izleyecektir. Dördüncü ciltte ise tek-parti döneminin (1923-1945/50) siyasal rejimi, kurumları ve reformları ile Kemalizm´in bütünsel bir değerlendirmesi yer alacaktır. Beşinci bir ek ciltte de dönemin önemli belgelerinin yayınlanması tasarlanmaktadır.
Bu çalışmayı yönlendiren düşünce, Cumhuriyet Türkiye´sinin ilk otuz formatif yılı doğru anlaşılmadan, çağdaş Türk siyasal kültürünün ve yaşamının da iyi anlaşılamayacağı düşüncesidir. O dönemin kendisi ve derin izleri anlaşılmadan, bugünkü Türk siyasetinin incelenmesinin siyaset teorisinin değil siyasal antropolojinin konusu olmaya devam edeceği, Türk siyaseti incelemelerinin de -birkaç istisna dışında- bilimsel değil bilim-öncesi kalmayı sürdüreceği düşüncesidir.
(Giriş bölümünden - s. 9)

devamını oku..
% 19
indirim
10.13
Liste Fiyatı : 12.50
Kazancınız : 2.37
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim