Ülkemizde, bilgilerini ve tecrübelerini yazmayan, aktarmayan ve yaygınlaştırmayan spor adamları, yeni nesilleri yıllarca, deneme yanılma yöntemiyle, bilinen şeyleri tekrar keşfetmeye ve zaman kaybına mahkum etmişlerdir. Coach Alaeddin Yakan, adeta bu gerçeği tekzip edercesine basketbolun en zeki yönü olan adam adama hücum konusunda mükemmel bir çalışmayı Türk Basketboluna kazandırdı. Her kategorideki basketbol teknik adamının kolaylıkla yararlanacağı bu eser, değerli bir kaynak kitap olarak da basketbol literatüründe hakettiği yeri alacaktır.
- Lutfi Arıboğan-
Kalitelil bir yaşam için gerekli olan Organizasyon, sporun her dalı içinde geçerli. ´Coach´ Yakan, yıllardır elde ettiği birikimleri olan ´adam adama hücum organizasyonları´nı her seviye için uyarlamış. Her koçu düşündürecek ve geliştirecek harika bir kitap...
- Murat Didin-
Benim takip ettiğim basketbol kitapları arasında bir ilk. Teknik açıdan bütün ´coach´lara büyük bir kaynak. Bir gün ´coach´ olursam kesinlikle yararlanacağım bir kitap. Tebrikler..
- Harun Erdenay-
Elinizdeki bu kitap yılların bilgilerini, bilgeliklerini titiz bir çaba ve ortak bir akıl doğrultusunda ortaya koymanın mükemmel bir ürünü. Alaeddin Hoca eline, aklına ve yüreğine sağlık. Herkes için birşeyler var burada, almasını görmesini bilenlere. Buradaki bilgileri kullanarak kendi bilgeliklerinizi yaratmak da sizlere kalıyor. Yeni ve güzel zaferlere ilham vermek için... Yolunuz açık olsun.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755990798
Yayın Tarihi :2003-03-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :297
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :150 X 230
Emeği Geçenler :
Yazar   : Alaeddin Yakan
İlgili Eserler