Format Kitap
Barkod 9786257052047
Yayın Tarihi 2020-08-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 480
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Salih Çepni;Hakan Şevki Ayvacı

Yazar(lar): Abdullah Aydın, Ahmet İlhan Şen, Beyhan Taş, Erol Taş, Fatma Şahin, Fevzi Karslı, Hakan Şevki Ayvacı, Hakan Türkmen, Kemal Güven, Mustafa Yılmazlar, Nurettin Şahin, Oğuz Doğan, Reyhan Gül Güven, Sabri Çevik, Saffet Nezir, Şenol Alpat, Tahir Atıcı, Ufuk Özgen, Uğur Çevik, Ümit Turgut, Memduh Sami Taner, Oktay Aydoğdu, Serkan Sevim, Sevil Akaygün, Özlem Çoban, Berkant Konakoğlu, Filiz Gülhan, Rıza Salar, Gürhan Bebek, Tuğba Yüksel,İçinde bulunduğumuz dijital çağda teknoloji günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Bilimin Teknolojideki Uygulamaları adlı bu kitap tıptan iletişime kadar günlük hayatın her alanında merak edilen teknolojik uygulamaları anlaşılır bir dille okuyucuya sunmayı amaçlamaktadır. Bu kitapta, teknolojik gelişmelere ilgi duyan her bireyin faydalanabileceği farklı fen bilimleri konularına ilişkin teknolojik uygulamalar yer almaktadır.

Kitabın içeriğine bakıldığında, Yarı iletkenler ve teknolojileri, laser teknolojisi, süper iletkenler ve kullanım alanları; X-ışınları ve teknolojisi, iletişim teknolojisi; değişik fiziksel sensörler, nanoteknoloji; GPS ve radar teknolojisi, görüntüleme teknikleri ve araçları (ultrason, NMR, tomografi, sintilasyon, elektron ve tarama mikroskopları); teknoloji ve sera gazları; su üretme teknolojileri; ilaç teknolojisi; kimyasal temizlik malzemeleri ve üretim teknolojileri; kimyasal kirlilik ve önleme teknolojileri; GDO teknolojisi; kök hücre teknolojisi; ilaç ve kozmetik ürünler teknolojisi; hazır gıda teknolojisi; biyolojik sensörler; genetik kopyalama; biyoinformatik gibi her birinin yazımı uzmanlık gerektiren konular olduğu görülmektedir. Bu nedenle yazarlar bir araya getirilirken titizlikle çalışılmış ve her bir bölüm için ülke çapında kitaba katkı sağlayabilecek alanında uzman akademisyenlerin seçilmesine özen gösterilmiştir.

Bölümlerde çok fazla teknik bilgi ve formüle girilmeden konuların teknolojideki uygulamalarının açıklanması hedeflenmiştir. Bu doğrultuda her bölüm, kavramların genel bir tanıtımıyla başlamış ve söz konusu kavramların tarihsel gelişimine kısaca değinilerek gündelik hayattaki uygulama alanları açıklanmıştır. Kavramlara ilişkin teknolojik uygulamaların topluma faydalarından bahsedilerek konu ile ilgili alandaki son gelişmelere yer verilmiş ve bunların Dünya'da ve ülkemizdeki durumu ile ilgili kısa bir karşılaştırmasına değinilerek bölümler oluşturulmuştur.

devamını oku..
Kategori : Akademik
46.00
Liste Fiyatı : 46.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim