Format Kitap
Barkod 9789750719639
Yayın Tarihi 2014-03-11
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 264
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 150 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Emine Uşaklıgil

Türkiyede, ekonomik gelişme ve büyümeyi sağlamak için en büyük koz olarak inşaat sektörü görüldü. Ancak bu sektörün sağlıklı ve kalıcı bir ekonomik büyüme yaratamadığına dair pek çok araştırma ve inceleme daima gör- mezden gelindi. Şehirler inşaat projelerinin arazisi haline getirildi.

Emine Uşaklıgil bu durumu İstanbul üzerinden gösteriyor. İnsanlar, mahalleler, sokaklar, çarşılar, pazarlar, kentin tarihî tanığı binalar, dereler, ormanlar, anılar ve hikâyelerden oluşan şehir, özellikle İstanbul, bir rant kaynağı ve merkezi oldu. Bu rant hırsı, İstanbulun kadim mahallelerine; Sulu- kuleye, Balata, Tarlabaşına, Okmeydanına yöneldiği gibi yeni İstanbul yaratmak için ormanlara, su havzalarına ve barajlara da arazi mantığıyla bakmaya başladı.
Bunu engellemek mümkün mü? Ecdat yadigârı İstanbuldan geriye ne kalacak?

Göreceğiz!
Tarihî silueti bile giderek ve hızla bozulan İstanbula hâlâ sahip çıkanlara...

Kent hakkını savunan kentlilere, yurttaşlara...

Yaşam alanlarımızı, evlerimizi, sokaklarımızı, mahallelerimizi, şehirlerimizi savunmak, karamsarlığa kapılıp teslim olmaktan çok daha zor. Ama emin olun hepimiz teslim olmanın insanı yiyip bitiren öfkeye bulanmış hüznü yerine, mücadele halinin neşesini hak ediyoruz.

devamını oku..
Etiketler : Sosyoloji
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 25
indirim
25.13
Liste Fiyatı : 33.50
Kazancınız : 8.37
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim