Yatırım alanında son 50 yılda yazılmış gerçekten iyi kitapların sayısı yarım düzineyi geçmez. Elinizdeki kitap gerçek anlamda klasik kategorisine girmeyi hak ediyor.

- Forbes

Burton G. Malkiel, gösteristen uzak, kural tanımayan ve son derece bilgilendirici bu rehber kitapta borsanın çalkantılı sularında nasıl yol alacağınızı ve profesyonelleri kendi oyunlarında nasıl alt edeceğinizi gösteriyor. Finans alanında yaşanan balonlara ve Wall Street camiasının diğer hayal kırıklıklarına ışık tutan yazar, rastgele seçilmiş hisse senetlerinden olusan bir porföyün de uzmanların özenle seçtikleri portföyler kadar başarılı performans gösterebileceğini kanıtlarıyla ortaya koyuyor.

İleri teknoloji alanında yaşanan patlamayı ve sonrasında ortaya çıkan manzarayı son derece keskın birbakışla mercek altına alan Malkiel içinde bulundugumuz elektronik broker'lar, sanal guru'lar ve sözde yatırım araçları dünyasında karlarımızı azamiye çıkarmanın ve zararları en aza indirmenin yollarini gösteriyor. Yalnızca hisse senetleri ve tahviller için değil, para piyasaları ve gayrimenkul yatırım ortaklıklarından sigorta sektörüne, emlaktan, altın ve koleksiyon eserleri gibi maddi varliklara kadar pek çok alanda potansiyel getirileri nasıl inceleyebileceğinizi ögretiyor.

Yatırım fonlarının reyting oyununu çözmenizi ve endeks yatırım fonlarının daha riskli bir dizi alternatif yatırım aracı karşısındaki avantajlarını keşfetmenizi sağlıyor. Ve yalnızca bu baskıda yer alan özel bir bölümde finansal türevlerin ustalık isteyen topraklarında nasıl ilerleyeceğinizi ve yolunuzu bulabileceğinizi gösteriyor, Malkiel yıllardır paranın satın alabilecegi en iyi yatırım rehberi olma özelliğini koruyan kitabının geliştirilmiş bu yeni baskısında ayrıca ünlü çalışması Yasa Göre Yatırım Rehberini de güncellemiş bulunuyor.

İlk yayınlandığı günden bu yana binlerce yatırımcının yolunu açan, gerçek bir klasik... Kitabı okumuş bile olsaniz, zaman zaman göz atarak bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.

- Chicago Tirbune

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059248457
Yayın Tarihi :2018-05-27
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :3.Baskı
Sayfa Sayısı :472
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 200
Emeği Geçenler :
Yazar   : Burton G. Malkiel
Çevirmen   : Ali Persembe
İlgili Eserler