İnsanlar estetik cerraha gittiklerinde cerrah onlara yüzlerini kendilerinin de gerebileceğini söylemez. Hiçbir musluk tamircisi müşterilerine kendi musluklarını kendilerinin onarmalarını öğütlemez.Siz hiç kendi saçınızı kesmeyi öğreten bir berber gördünüz mü? Ama bizim işimiz ne estetik cerrahi, ne musluk tamiri ne de kuaförlük. Bizim işimiz yatırım. Bu işte herkesin zeki sandığı kişiler aslında pek de parlak sayılmazlar. Kendini aptal hissedenler ise hiç de sandıkları gibi değildirler. Bunlar ancak zeki geçinen insanların peşine takıldıkları zaman kendilerini aptal yerine koyarlar.


Aslını ararsanız amatör yatırımcının öyle özellikleri vardır ki, bunları kullanmayı öğrendiği anda uzmanları geride bırakarak borsada başarıya ulaşabilir. Ayrıca madem hangi hisse senedine para yatıracağınıza kendiniz karar vereceksiniz, borsa uzmanlarını geride bırakmaya mecbursunuz, yoksa bu işte kâr edemezsiniz.
Yatırım felsefesini bu temel üzerine oturtan Peter Lynch, kendisine rehberlik eden felsefeyi, bir şirketi nasıl araştırabileceğinizi anlatıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789757132639
Yayın Tarihi :2000-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :4.Baskı
Sayfa Sayısı :304
Kapak :Karton
Kağıt :
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Peter Lynch
Yazar   : John Rotchild
Yazar   : Peter Lynch;John Rotchild
Çevirmen   : Sehnaz Tahir
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler