Format Kitap
Barkod 9789759432188
Yayın Tarihi 2017-06-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 124
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Joao Pinheiro
Çevirmen   : Bengi Kıraçoğlu

Pinheiro'nun 2014'te William S. Burroughs'un 100. doğum yıldönümü için tasarladığı web dergisinden (Bill Project) doğan ve yazarın deyimiyle sanal içeriğin ötesine geçmeyi ve yaratıcılarla okuyucular arasında gerçek karşılaşmaları teşvik eden ve yan etkileri çoğaltan ve üreten bir virüs gibi davranmayı amaçlayan hikaye zamanla kendi dramaturjisine kavuşmuş ve önce Arabölge Oyunu'na, ardından bir grafik romana evrilmişti. Burrouhgs'un yazım tarzının uzağına düşmeyen, kolajlar, cut-uplarla süren, kendine has bir sinematografiye sahip, başladığı gibi çarpıcı ve muğlak biçimde sona eren karanlık bir hikaye, Burroughs.

Aynı zamanda, Burroughs'un Kontrol Limitleri'ni de içeren edisyon, tekillikleri baskılama sistemlerini şahsi hikayesinde ifşa eden ideal bir paranoyaya sahip, kontrolün kolluk kuvvetleriyle dertli anti-kahramanının anti-evrenine davet ediyor okuyucuyu.

Noir atmosferi, dağılmış bir dünyanın dağınık, patlayan, dönüşen lekelerinden doğan, tıp elitlerini tuvalet köşelerine, denetim toplumunu içinde doğduğu ikiyüzlülüğe yerleştiren bir oyun, Arabölge. Yine de bir tür direniş kendini daktilonun tuşlarına dikte ettiriyor, bir tür yazma refleksini tetikleyen Burroughs ve arkadaşlarının mirası João Pinheiro'nun bir tür çizimi tetikleyen çizgisi boyunca ilerlemeye devam ediyor ve yine kendi deyimiyle bu deliliğin kitabı oluşturan sayfalara akmasına izin vermek zorunda kaldığı noktada, akışı okur devralıyor.

devamını oku..
Etiketler : Çizgi Roman
Kategori : Çizgi Roman
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
14.81
Liste Fiyatı : 14.81
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim