Format Kitap
Barkod 9786257121095
Yayın Tarihi 2020-07-29
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 186
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hasan Bardakçı

Küreselleşme ile birlikte sınırların ortadan kalkması işletmelerin reka­bet edecekleri firma sayısının ve bazı firmaların rekabet gücünün artma­sına neden olmuştur.

Küresel rekabet ortamında büyük işletmeler ölçek ekonomilerinden yararlanarak maliyet tasarrufuna gitmekte ve maliyet avantajı ile rekabet gücü elde etmektedirler.

İşletmelerdekiiküresel rekabetiortamında ayakta kalabilmekiiçin faklı ve yeni olanı üretmek zorundadırlar. Rekabet ortamındaki bu değişimi­işletmelerin inovasyona olan ilgilerini artırmış ve çözümiyolları arama konusundaiharekete geçmelerine sebepiolmuştur. Büyük olan ve ölçekiekonomisinden yararlanan işletmelerleirekabet edebilmek için; küçükive esnek olma, yeniliklere çabuk adapte olabilmeive müşteri tercihlerindekiideğişimi büyük firmalara nazaran dahaiçabuk karşılayabilmeiözelliği ile işletmeler rekabetiortamında yaşamlarını sürdürmeyeiçalışmaktadırlar. Büyükiölçekli işletmelereirakip olan KOBİ'ler, müşteriiihtiyaçlarını karşılamayaiyönelik özyetenekleriniigeliştirmek; ürünlerinde, süreçlerinde, pazarlama teknikleri ile organizasyonel yapılarındaiinovasyonaigitmek zorundaikalmışlardır.

Çalışmanın amacı, işletmelerin rekabetiortamındaiözyetenek belirleme stratejilerine verdikleriiönem ve buiyetenekleri geliştirirken uyguladıkları inovasyonitürlerini tespit etmeye yöneliktir.

devamını oku..
Kategori : Ekonomi
78.00
Liste Fiyatı : 78.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim