ZİZEK'in ENCORE için kendi metinlerinden seçtiği TİN KEMİKTİR küçük kitaplar serisinin 8.si Pazartesi kitapçılara uğruyor. (Bahadır Turan çevirdi, Ahmet Ergenç yayıma hazırladı, kapak fotoğrafı Evşen Yeşert'in, 112 sayfa, fiyatı ise 10 TL)

1968'in CİNSEL OLAN POLİTİKTİR sloganını Lacan'ın o meşhur Cinsel İlişki Yoktur formülü ile birlikte ele alan Žižek cinsellik ve politikaya dair yeni bir tartışma öne sürüyor. Toplumsal cinsiyete dair günümüzdeki siyaseten doğrucu yaklaşımları sorgulayarak kişisel olan ve politik olan arasındaki hassas dengeye işaret ediyor.

... bir diğer sahte mücadelenin orta yerindeyiz: tesettür mayosu mu, çıplak göğüsler mi? Bu tercih kesinlikle siyasetin dışına çıkarılmalı, kişisel tercihlerin o kendine has alanına bırakılmalıdır. Kişisel olan bir şeye yanlış bir şekilde siyasi dendiğinde, kişinin mahrem tercihinin doğrudan teşhir edilmesi en yüksek siyasi edim halini aldığında şüpheci olmak gerekir. Sahici siyaset kişinin arzularının ve fantezilerinin ne olduğunu alenen ortaya koymasıyla asla ilgilenmez.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059949552
Yayın Tarihi :2018-01-03
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :112
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :110 X 190
Emeği Geçenler :
Yazar   : Slavoj Zizek
Çevirmen   : Bahadır Turan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler