Format Kitap
Barkod 9789755533711
Yayın Tarihi 2003-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 356
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 205

Emeği Geçenler :
Yazar   : Sandor Ferenczi
Yazar   : W.b. Pomeroy
Yazar   : Wilhelm Reich; Sandor Ferenczi; W.b. Pomeroy
Yazar   : Wilhelm Reich
Çevirmen   : Selma Koçak

Günümüzde gençler, ne yazık ki, cinsellikle ilgili gereksinimlerini arkadaşlarından duyduklarıyla ya da bilinçaltlarını olumsuz yönde etkileyen, onların cinsel güdülerini sömüren ve karşı cinse bir meta olarak bakmalarına yol açan pornografik yayınlarla, filmlerde gidermeye çalışıyorlar.
Oysa cinsellik üzerine okulda verilecek dersler ya da bilgilendirmeye yönelik bu tür kitaplarla; cinsellik, gençler için bir tabu ve bilinçaltına itilmesi gereken ayıp düşünceler olmaktan çıkıp doğal bir gereksinim olarak anlaşılacaktır.
Yayınevimizin okurlara sunduğu Cinsellik Üzerine adlı bu kitap, üç ayrı yazarın cinsellikle ilgili kitapçıklarının bir araya getirilmesinden oluşmuştur. Bu kitapçıklar ve yazarlar şulardır: Cinselliğin Kökenleri (Sandor Frenenczi), Gençliğin Cinsel Mücadelesi (Wilhelm Reich) ve Genç Kızların Cinsel Sorunları (W.B. Pomeroy)
İnsanların gelişim evrelerine ilişkin bilgilerin de yer aldığı bu kitap; anne-babalara, eğitimcilere, konuya ilgi duyanlara en çok da ergenlik dönemindeki gençlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Umarız amacına ulaşır.

devamını oku..
Etiketler : Başvuru ve Diğer
Kategori : Bilim
% 10
indirim
16.67
Liste Fiyatı : 18.52
Kazancınız : 1.85
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.