Bu kitap, zorlu duygularla ve stresle baş etmeye çalışan çocuklara yardımcı olmak için hazırlanmıştır. İçeriğinde eğlenceli aktiviteler, oyunlar ve hikâyeler vardır. İlgi çekici sanat aktivitelerinden oyunlara, karşılıklı etkileşimi olan hikâyelerden dinlendirici meditasyonlara kadar tüm çalışmalar özenle yapılandırılmıştır. Her bir bölüm, belirli becerileri geliştirmek veya davranış sorunlarını çözmek amacıyla oluşturulmuştur. Çocuğun ebeveynler ya da profesyonellerle yaptığı konuşmalardan öğrendiklerinin dışında, yeni yaşam becerileri kazanması ve bunları devam ettirmesi için belirli hedefler önerilmiş ve pozitif ifadelere yer verilmiştir.

Bu kitaptaki aktiviteler, 3-12 yaş arasındaki çocukların ebeveynleri, öğretmenleri, danışmanları, oyun terapistleri, sosyal hizmet görevlileri ve çocuklarla çalışan tüm profesyoneller için eğlence dolu, kolay ve yapıcı proje fikirlerini geliştiren özellikler taşıyor. Çocukların kendi iç dengelerini sağlayabilmeleri ve duygularını daha güçlü bir şekilde kavrayabilmeleri için eşsiz bir kaynak.

Bonnie Thomas, okullarda çalışan bir klinisyendir. 3-12 yaş arası çocuklarla ve ebeveynleriyle yıllara dayanan çalışma tecrübesi bulunmaktadır. Bonnie Thomas, ayrıca Çocuk Tutukevleri'nde çalışmıştır ve sosyal hizmetler kapsamında genç kızlara mentorluk faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052250655
Yayın Tarihi :2021-04-20
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :8.Baskı
Sayfa Sayısı :280
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :195 X 260
Emeği Geçenler :
Editör   : Buket Konur
Yazar   : Bonnie Thomas
Çevirmen   : Deniz Ağar
Grafiker   : Sibel Kaya
Düzeltmen   : Hale Özdemir
Yayın Yönetmeni   : Banu Onur Evren
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler