Format Kitap
Barkod 9789750506895
Yayın Tarihi 2009-08-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 207
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 13 X 19

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmet Çiğdem

Türkiye'nin özel bir dönemini oluşturduğunu söyleyebileceğimiz son otuz yıllık yakın dönem tarihinin etrafında döndüğü başat kavramlar arasında şu üçünün olduğuna şüphe yok: Din, Darbe ve Demokrasi. İslâmcılık ve AKP formlarında dinsellik; 12 Eylül 1980den başlayarak süreğenleşen darbeler ve darbe teşebbüsleri; kamusal bir aydınlanmanın esas dayanağı olarak demokrasinin darlıkları ve imkânları Ahmet Çiğdem, sosyolojik bir dikkatle, bu üç kavram etrafında Türkiyenin tarihsel özel yollarına bakıyor; devlet kapitalizmi ile Türk usûlü faşizm gibi Aynı zamanda, Türkiyenin özgüllüklerini global dönüşümlerin ışığı altında okuyor; Avrupa Birliği süreci, 11 Eylül 2001 gibi.

AKPnin Çıkmazı, AKP Çıkmazı başlıklı bölüm, Adalet ve Kalkınma Partisinin devlet siyasetiyle, demokratikleşmeyle, burjuvaziyle, yoksullukla, yolsuzlukla vb. imtihanlarını ele alıyor.
Metnin son bölümünün, insan vicdanını karartmaya ve bilincini köreltmeye yönelik tekil olgulara yönelik sübjektif bir direnişi ihtiva ettiğini söylüyor yazar. Kötülük kazanır, iyilik geçicidir duygusuna karşı, bir tutamak.

devamını oku..
Etiketler : Siyaset
Kategori : Politika
% 19
indirim
27.14
Liste Fiyatı : 33.50
Kazancınız : 6.36
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim