Format Kitap
Barkod 9786050001112
Yayın Tarihi 2008-04-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmet İnam

Neler karşı duyarlı olacağız? Kavramların işleyişine, düşünmemizin yürüyüşüne, alışılmış anlamda aklımıza karşı duyarlı olacağız. Ona özen göstereceğiz. İnceliklerini yakalamaya çalışacağız. Bilgiye karşı duyarlı olacağız. İnsanların yüzlerce yıldan beri ürettiği, ortaya koyduğu, hakikati arayan bilgiye karşı. Sanat´a karşı. İnsanın duygu-akıl bütünlüğünü yaşadığı gönüle karşı.

Çevre duyarlığımız hep olacak. Dünya bize emanettir. Doğa da. Bizden farklı olanlara, düşüncelere, kültürlere, ötekine duyarlı olmayı bileceğiz. Sorumluluğumuz bizi mazluma karşı duyarlı kılacak. Yalnız kendimizden olan mazluma, ezilmişe, hakkı yenmişe karşı değil, öteki mazlumlara karşı da. Mazlum, insan olabildiği gibi hayvan da bitki de olabilir. Can, canlılık taşıyan her mazlum dostumuzdur. Duyarlılık alanımız içindedir.

Ahmet İnam, bu yeni kitabında, her zamanki gibi, antik dönemlerden akıp gelen felsefeden aldığı ilhamla, okuyucunun sırtına bilgi kamburları eklemeden, hayata dair, insanın duruşuna dair görüşlerini paylaşıyor. Bu kolayca okunan metinler, bize güneşli ufuklar açıyor ve yeni düşünmelere sürüklüyor.

Ankara´da ODTÜ´de Ahmet İnam´ın derslerini dinlememek gerçekten büyük bir kayıp.

Türkiye´nin yetiştirdiği bu büyük felsefeci ile tanışmak için hiçbir fırsatı kaçırmamanızı salık veriyoruz.

devamını oku..
Etiketler : Felsefe
Kategori : Genel
% 25
indirim
10.42
Liste Fiyatı : 13.89
Kazancınız : 3.47
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.