Format Kitap
Barkod 9786059093866
Yayın Tarihi 2016-08-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 8.Baskı
Sayfa Sayısı 237
Kapak Kuşe
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Eren Erdem

Eren Erdem'in Bütün Eserleri'ni yayınlama kararı alan Ulak Yayıncılık, okur nezdinde en fazla ilgi gören Devrim Ayetlerini gözden geçirilmiş 8.baskısıyla okuyucuyla buluşturuyor. Devrimci Müslümanlar bir süredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. Başından itibaren Gezi Direnişi'nin ön saflarında yer aldılar. ?Mülk Allah'ındır diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslam'ın özel mülkiyete bakışını tartışmaya açtılar.
Peki, kim bu Devrimci Müslümanlar? İslam'a, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gündelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslam'ın devrimci olduğunu söylüyorlar? Ezilenlerin İslam'ı derken neyi kastediyorlar? Neden sürekli padişahlardan, sultanlardan değil de ?yalnız yaşayan ve yalnız ölen Ebu Zer'den, Habeş bir köle olan Bilal'den bahsediyorlar?
Devrimci Müslümanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, Devrim Ayetleri'nde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetleri'nde yine ezber bozuyor. Dinin özü ?eşitlenmektir diyen Erdem, din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını, kur'an'a dayanarak, günümüzde yaşanan örneklerden hareket ederek tümden dönüştürme iddiasıyla geliyor.

devamını oku..
Etiketler : Din
25.00
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim