Format Kitap
Barkod 9786058029514
Yayın Tarihi 2019-10-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 64
Kapak Karton
Kağıt Kuşe
Boyut 130 X 190

Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Ayberk Erkay
Yazar   : Ursula K. Le Guin

Ursula Le Guin, ilk olarak 1974 yılında Galaxy Science Fiction dergisinde yayınlanan öyküsü Devrimden Önceki Gün'de, artık bir klasik haline gelen muhteşem romanı Mülksüzler'de resmettiği anarşist toplumun temellerinin atıldığı Devrim'e önderlik eden Odo'nun hikayesini anlatıyor.

Devrim'den önceki günün hikayesini... İyi okumalar!

Le Guin kalemini nadiren rastlanan ahlaki ve psikolojik bir entelektüellikle kullanıyor... masallar yazıyor: olağanüstü bir giriftliğe ve muazzam bir yaratıcılığa sahip masallar. -Newsweek

Ursula Le Guin'in anlatısı ışık ve zekâ saçıyor. Öykü edebiyatını şiir seviyesine ulaştırmayı ve alegorinin yoğunluğunda sıkıştırmayı başarıyor.

-Jonathan Lethem

Muhteşem bir öykücü... Anlatısı, Borges'de olduğu gibi, spekülatif kurgu ile gerçekçilik arasında yükselen duvarlardaki çatlaklarda hayat buluyor.

-San Francisco Chronicle Book Review

Le Guin'in yaptığı şeyi yapabilecek başka birini tanımıyorum. Onun yazdıkları muhteşem derecede yalın ve gün ışığı kadar berrak, Buddha'nın gülüşü gibi: neşeli bir ciddiyete sahip, bir şakadan ibaret olan hayattan zevk alıyor. Le Guin aşk hakkında yazıyor, saflık ve yalınlıkla aşkı ve aşkın zapt edilmeyi reddedişini kaleme alıyor ve bunu çok güzel bir şekilde yapıyor.

-Nicola Griffith

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 19
indirim
23.49
Liste Fiyatı : 29.00
Kazancınız : 5.51
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim