Peter A. Levine, tüm hayatı boyunca yaptığı çalışmaları topladığı bu kitabında bir klinik çalışanı, karşılaştırmalı beyin araştırmaları konusunda bir öğrenci, stres bilimcisi ve hayvan
dünyasının meraklı bir gözlemcisi olarak beyin, beden ve psikolojik travmanın doğasını
ve dönüşümünü açıklamaktadır. Dile Gelmeyen Bir Sesle, travmanın ne bir hastalık ne de bir bozukluk olduğu fikrine temellenir. Travma, korku, çaresizlik ve kaybın neden olduğu bir yaradır ve sadece yüksek uyarı ve yoğun duygu durumlarında bedenin doğuştan gelen kendini düzenleme kapasitesini kullanarak tedavi edilebilir. Konuya uygun kuramsal çerçeveyle ve şaşırtıcı vaka çalışmalarıyla zenginleştirilmiş bu eser, biyoloji, nörobilim ve beden yönelimli psikoterapi alanlarındaki son gelişmeleri de kapsayarak hayvani içgüdülerimizi ve aklımızı bir araya getirdiğimiz zaman daha bütünlüklü insanlar olacağımızı gösterir.

Peter Levine'in çalışması ideal sağduyudur; saf ve basittir.

- Aldous Huxley

Peter Levine'in hayatlarımıza ve çalışmalarımıza yaptığı büyük katkı:
İnsanlığımıza karşı yapılan en ıstırap verici saldırılar ve hatta şaşırtıcı derecede önemsiz olanlar karşısında hayatlarımızı nasıl sağlam bir şekilde, zevk alarak ve yaratıcılıkla sürdürebiliriz?

- Dr. Don Hanlon Johnson; California Institute of Integral Studies bölümünde somatik profesörü

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059397506
Yayın Tarihi :2018-09-17
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :440
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Peter A. Levine
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler