Anne’nin Rehberi gözden geçirilmiş olarak yeni isim ve yeni kapak tasarımıyla...

Çocuğunuz bebeklikten çıkıp iki ayağı üzerinde durmayı öğrendiği andan itibaren sizin için bambaşka bir ebeveynlik macerası başlar. Eğer bu büyük değişime hazırlıksızsanız çocuğunuzun güçlenen benlik algısı, her şeyi kendi kendine yapma isteği, duygusal yoğunluğu ve inatlaşmaları karşısında fazlasıyla bocalayabilirsiniz. Teknolojiyle sarmalandığımız modern hayatın koşullarının da çocuklarla iletişimde pek elverişli olduğu söylenemez.

Çocuğa, istediği şeyleri yapabilmesi için sınırsız özgürlük mü tanınmalı, yoksa kendini kontrol etmeyi ve çevreyle uyumlu olmayı öğrenmesi için kurallar koymaya başlamak mı gerekir? Çocuğa kurallar öğretilmeliyse nereden ve nasıl başlanmalı? Oyuncaklar, kitaplar, görüntülü görüşmeler, ekran ve tablet gibi araçları gelişimi destekleyici şekilde nasıl kullanabilirim? Çocuğumla nasıl kaliteli vakit geçiririm? Sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimi için hangi oyunları oynayabilirim? Beslenmedeki sıkıntılar nasıl çözülür? Çocuklara uyku düzeni nasıl kazandırılır? Tuvalet eğitimi nasıl verilmeli?

Sinem Olcay Kademoğlu, Ebeveyn Rehberi’nde son bilimsel verilere dayanarak oluşturduğu ve ailelerle olan tecrübeleri sonucunda etkinliğini gözlemlediği çocuk yetiştirme stratejilerini paylaşıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789751420978
Yayın Tarihi :2022-06-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Ebeveynin Rehberi;Erken Çocuklukta Sağlam Bir Temel Oluşturmak İçin
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :208
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :134 X 198
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mine G. Kırıkkanat
Yazar   : Sinem Olcay Kademoğlu
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler