Yazar(lar): Murat Batı, Cevat Elma, Tufan Aytaç, İbrahim Gül, Osman Çekiç, Cem Tuna, Hüseyin Aslan, Yüksel Gündüz, Ali Taş, Rezzan Uçar, Mustafa Erdem, Hüseyin Şimşek, Ali Erden, Hale Erden, Cemalettin İpek, Sevil Esma Tunç, Refik Balay,

Eğitim hukuku, özellikle son yıllarda gelişen ve kendine bir alan oluşturan bir özel hukuk dalıdır. Eğitim hukuku kişilerin hayatlarının her döneminde ihtiyaç duyduğu ve eğitim bağlamında karşılaştığı sorunların çözümünde gerek duyduğu bir hukuk dalıdır. Eğitim kurumlarında çalışan yöneticiler, öğretmenler ve diğer çalışanların yanı sıra öğrencilerin ve velilerin de eğitim hukuku bilgisine sahip olması gerekir.

Bu kitap, 14 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; hukukun temel kavramları, ulusal ve uluslararası sözleşmeler/bildirgeler, Türk eğitim sistemini kuran temel yasalar, öğrencilerin, öğretmenlerin, eğitim yöneticilerinin, müfettişlerin ve velilerin hakları ve sorumlulukları, öğretmenlerin idari ve yargısal denetimi, dezavantajlı grupların ve öğrencilerin hak ve sorumlulukları, özel öğretim hukuku, bilişim hukuku, öğretmen ve eğitim yöneticilerinin yetiştirilmesi, seçimi ve görevlendirilmesi ile ilgili yasal düzenlemeler ve iş sağlığı ve güvenliği başlıkları altında toplanmıştır. Ayrıca diğer eğitim hukuku kitaplarında yer almayan güncel konular ve sorunlar (COVID-19 salgını, göçmenler, iş sağlığı ve güvenliği, bilişim hukuku vb.) bölümler halinde yasal temelleri ile birlikte alanında uzman akademisyenler tarafından ayrıntılı olarak hazırlanmıştır.

Eğitim Hukuku kitabının eğitim bilimleri ve eğitim yönetimi alanında çalışan akademisyenlere, eğitim yöneticilerine, eğitim uzmanlarına, öğretmenlere ve en önemlisi öğretmen adaylarına katkı sağlaması dileğiyle.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786257880589
Yayın Tarihi :2021-08-24
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :400
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :160 X 235
Emeği Geçenler :
Yazar   : Tufan Aytaç
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler