Format Kitap
Barkod 9786257702126
Yayın Tarihi 2020-12-08
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 268
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Okul yöneticiliği okulun işleyişini sürdürmek için gerekli olan sistem ve süreçleri işletmeyi içerir. Okul liderliği ise geleceğe, okul örgütünde yer alan kişilere ve ekiplere odaklanmayı gerektirir. Yöneticiler istikrar ve düzen ararken, liderler yenilik ve kaosa ilgi duyarlar. Değişim yaratma yöntemleri farklı farklı olsa da, liderlerin amaçları hep aynıdır: mevcut sistemi derinden etkilemek ve onu değiştirmek.

Eğitim kurumlarında hem yöneticilik hem de liderlik önemlidir ve her iki niteliği de bir okul müdüründe yakalamak büyük ikramiyeyi kazanmak gibidir.

Bu kitap, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Doktora Programı öğrencileri tarafından hazırlanmıştır. Kitapta Okul Yöneticilerinin Yeterlikleri, Bağımsız Anaokullarında Yönetim ve Liderlik, İlkokullarda Yönetim ve Liderlik, Ortaokullarda Yönetim ve Liderlik ile Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Yönetim ve Liderlik konuları üzerinde durulmaktadır. Yazarların ortak temennisi, eserin konuya ilgi duyan kişilere faydalı olmasıdır.

devamını oku..
Kategori : Eğitim
37.00
Liste Fiyatı : 37.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim