Format Kitap
Barkod 9786056247361
Yayın Tarihi 2012-03-07
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 272
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Krista Tippett
Çevirmen   : Gizem Aldoğan

Avuçlarımızı göğe her kaldırışımızda bize hizmet edeceğini düşündüğümüz bir Tanrı mı? Bu durumda dileklerimizin gerçekleşmesini; deprem ya da tsunami gibi felaketleri yaratan, her bir kanser hücresine hükmeden bir Tanrıdan bekliyor olmayacak mıyız?
Einstein böyle kişileştirilmiş bir Tanrı fikrini reddediyordu.
Yoksa evrim kuramının gerçekleşmesini sağlamak üzere evreni kurgulamış bir Tanrı mı? Akıllı tasarımı dolayısıyla parmağımıza batan iğneden ya da kilo almamızdan sorumlu olmayan bir Tanrı, mutluluğumuzu da borçlu olmayacağımız bir Tanrı değil midir?
Einstein böyle bir Tanrı fikrini benimser miydi?
Amerikalı yazar Krista Tippett, cerrah MEHMET ÖZden astrofizikçi JANNA LEVINne, Darwinin biyografi yazarı JAMES MOOREdan psikolog ve şair ANITA BARROWSa, ilahiyatçı JOHN POLKINGHORNEdan ruhun biyolojisinin peşindeki cerrah SHERWIN NULANDa kadar pek çok günümüz aydınıyla bilim, insan ruhu, din ve inanç üzerine sohbetler gerçekleştiriyor.
Tanrı, evrenle zar atmaz, diyen Einsteinın tanrısından hareketle bazı dini metin ve dindar bakış açılarının, zayıf yanları ve kusurlarıyla değerlendirildiği sohbetlerde, bilimin kesinlik saplantısının (kuantum fiziğiyle beraber) bilimsel olamayacağına da dikkat çekiliyor.
İyi-kötü, bilim-din karşıtlığına savrulmadan çarpıcı gözlemler, şaşırtıcı deneyimler, kültürel birikimler eşliğinde samimi ve düşündürücü görüşler.
Hem inanca hem de bilimsel görüşe ihtiyacımız var, kolaycılığına düşmeyen cesur hesaplaşmalar...

Tippettin zekâsı, tanrı savaşları yüzünden yara almış ve tecrit edilmiş düşünen insanlar için adeta bir merhem.
Elizabeth Gilbert, Ye, İç, Dua Etin yazarı
Eğer siyah-beyaz kültür çatışmalarının ötesine geçen bir şeyler arıyorsanız bu sohbetleri son derece ufuk açıcı bulacaksınız.
Steven Baldman, Beliefnet kurucusu
Krista Tippett derin ve önemli soruları ılımlı ancak çekincesizce ele alan düşünürleri bulup çıkartmak konusunda büyük bir marifete sahip. Sonuç olarak da ortaya her şeyin anlamını sorgulayan ilham verici bir kitap çıkmış.
Robert Wright, Tanrının Evrimiin yazarı

devamını oku..
Kategori : Genel
% 35
indirim
22.75
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 12.25
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Temin Süresi : 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim