Format Kitap
Barkod 9789944612852
Yayın Tarihi 2020-07-28
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 264
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif
Grafiker   : Erkal Yavi
Editör   : Ayşegül Çakan
Hazırlayan   : Murat Aksoy

Yazarlar: Daron Acemoğlu, Selva Demiralp, Osman Berke Duvan, Uğur Emek , Ferhat Emi, Yulia Finogenova, Uğur Gürses, Refet Gürkaynak, Öner Günçavdı, Ömer Gencal, Ekrem İmamoğlu, Zümrüt İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Haluk Levent, Zeydan Karalar, Saleh Mammadov, Türda Özmen, Faik Öztrak, Serdar Sayan, Vahap Seçer, İlhan Tekeli, Kamil Yılmaz, Hakkı Hakan Yılmaz, Glendal Wright

Türkiye'nin en temel sorunlarından birisi kuşkusuz ekonomi. Son dönemde ekonomide tüm veriler ne yazık ki olumsuz. İşsizlik oranı her ay artıyor, enflasyon tüm çabalara rağmen çift hanede. Döviz fiyatları yükseliyor, Türk Lirasi değer kaybediyor, üretim düşüyor. Ekonomik alanda yaşanan sorunların temelinde, Türkiye'nin değişen anayasa ile birlikte geçtiği yeni yönetim sistemi var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, başta güçler ayrılığı olmak üzere, devletin tüm bağımsız kurumlarının hızla partilileşmesine yol açtı. Özellikle yargının bağımsızlığını kaybedip, yürütmenin bir yönetim aracı olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte ekonomik veriler adım adım kötüleşmeye başladı.

Maltepe Belediyesi, bütün bu büyük sorunları dert edinip kamuoyunda tartışılmasına vesile oldu. 30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen Maltepe Ekonomi Forumu'nda ekonomi pek çok boyutuyla masaya yatırıldı ve tartışıldı. İki günlük bu forumda, Türkiye'nin ve dünyanın farklı ülkelerinden alanında uzman konuklar ekonomide yaşanan değişim ve sorunlar konusunda önemli tespitler yaptılar, çözüm önerilerinde bulundular.

Ekonomide Yeni Arayışlar farklı görüşlerin bir araya gelerek oluşturduğu düşünceleri ele alıyor, hızla değişen dünyada Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu ve çıkış yollarını gösteriyor.

devamını oku..
Etiketler : Ekonomi
Kategori : Araştırma
% 19
indirim
22.68
Liste Fiyatı : 28.00
Kazancınız : 5.32
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim