Format Kitap
Barkod 9786257228169
Yayın Tarihi 2021-02-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 224
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Havise Çakmak Güleç

Yazar(lar): Havise Çakmak Güleç, Esra Ünlüer, Fatma Özge Ünsal, Büşra Çelik, Elif Çetinkaya Özsarı, Büşra Şahan Aktan, Burcu Özdemir Beceren, Atiye Adak Özdemir, Özge Özkan Kılıç, Ceylan Özbek Ayaz,

Türkiye'de çocuk edebiyatı öğretimi okuma alışkanlığının geliştirilmesine dayalı programlardan oluştuğu halde, zihniyet değişimini sağlayıcı ve okuma alışkanlığı, kültürümüzün düzeyini yükseltmek amacı ile hazırlanmış okur yetiştirme henüz yeterli değildir. Kitaba karşı ilgi; dergi, kitap ve gazetelerdeki resimlere bakmakla başlar. Okuma bilmediği yaşlarda, yaş düzeylerine uygun bol resimli kitapların altlarındaki yazıları çocuğa okuyarak resimleri daha ilginç duruma sokmak, onların düşünce yapılarında yeni dünyalar yaratmak yetişkinlere düşen görevlerin başında gelmektedir. Yetişkinler gibi çocuklar da pek çok sebepten dolayı kitap okurlar: Hayal kurmak, öğrenmek, gülmek, tanımak ve bilinmeyeni keşfetmek gibi. Çocuklar, gelişimsel aşamalarına uygun kitapların okunmasından ince bir zevk alır ve kitabı içlerine sindirirler. Kitaplar, çocukların toplum içindeki rolleri ve yaşadıkları toplumla ilgili kavramların gelişmesinde, diğer insanlar hakkındaki kavramları şekillendirmelerinde yardımcı olabilirler. Ailelerin ve öğretmenlerin kitap seçiminde bilgili olması gerekmektedir. Yanlış yapılan kitap tercihleri çocukları olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Bu kitap, erken çocukluk dönemi öğretmenleri, öğretmen adayları ve çocuklarla ilgilenen tüm yetişkinlerle buluşmayı amaçlamıştır. Kitap içinde; Türkiye'de ve Dünya'da çocuk edebiyatının gelişimi, kitapların çocuğun gelişimindeki yeri ve çocuklar için kitap seçimi, erken çocukluk döneminde çocuk kitaplarının türleri, çocuk yayımlarında bulunması gereken özellikler, erken okuryazarlık ve özel konular, sözcüksüz kitaplar ile ilgili bilgilere yer verilmiştir.

devamını oku..
Kategori : Aile
35.00
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 6 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim