Format Kitap
Barkod 9789753634472
Yayın Tarihi 2018-02-26
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 9.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Nermi Uygur

'Bir felsefe sorusu nedir?' 'Felsefede temellendirme' 'Felsefe mi, metafizik mi?' 'Bölük pörçük felsefe' ve 'Felsefe-dünü ve yarını' başlıklı beş temel yapısıyla tüm felsefenin kuruluşunu ele alan Nermi Uygur, 'felsefe nedir?' Sorusunu aydınlatıyor. Türkçenin büyük düşünüründen bir başyapıt.

Nermi Uygur'un Tadı Damağımda ile başladığımız Bütün Yapıtlarına Doğru dizisinin ikinci kitabı, yinelenen bir davet Felsefenin Çağrısı.
Bir felsefe sorusu nedir?,
Felsefede temellendirme,
Felsefe mi, Metafizik mi?,
Bölük Pörçük Felsefe ve
Felsefe-Dünü ve Yarını
Başlıklı beş bölümde temel yapısıyla tüm felsefenin kuruluşunu ele alan Nermi Uygur, Felsefe Nedir? sorusunu aydınlatıyor.
Türkçenin bu büyük düşünüründen bir başyapıt daha.
(Arka Kapak)

Tadımlık


Birinci Baskının Önsözü


Bu kitap felsefenin felsefesi üzerine beş denemeyi kapsıyor. Amacı bakımından: Felsefe nedir? sorusuna belli bir aydınlık getirmeye savaşıyor. Ondan, doğrudan doğruya felsefenin incelediği tektek soruları çözmekten çok, temel yapısıyla tüm felsefenin kuruluşunu konu diye almakta; dolayısıyla, tektek felsefe sorunlarının da içini daha iyi görmeyi sağlamaktadır. Şu var ki konusunu çepeçevre işlemekten uzak. Deştiği birkaç kesitle yetiniyor. Gene de, felsefeyle ilgili birçok canalıcı güçlüğe parmak basmaktan geri kaldığı ileri sürülemez. Özel bir bilme alanı olarak felsefenin bağımsız varlığını girdi-çıktısıyla gözönüne seriyor yeryer. Yöntemi: bu varlığı anlamaya, felsefeyi felsefe yapan nitelikleri, her kez ayrı bir yaklaşmayla önyargısız betimlemeye dayanıyor. Onun için, bu kitabın, gerekince, felsefeyle ilgili doğru diye bellenmiş bazı yanlış sanılara aykırı düşmekten kaçınmadığını şimdiden söyleyeyim. Ama bu umduğum gibiyse, okunmasını zorlaştırmak şöyle dursun epeyce kolaylaştırır. Öyle ki, bu kitap yalnız filozoflara değil genel okurlara da seslenmektedir.

devamını oku..
Etiketler : Felsefe
Kategori : Cogito
Bu üründen 4 adet satılmıştır.
% 25
indirim
17.36
Liste Fiyatı : 23.15
Kazancınız : 5.79
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.