Format Kitap
Barkod 9799753626551
Yayın Tarihi 2002-04-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 207
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Nevval Sevindi

Gazeteci-yazar Nevval Sevindi`nin 1997 yılında Fethullah Gülen`le gerçekleştirdiği New York Sohbeti artık bir klasik değeri taşıyor. Bu söyleşi Gülen`in vizyonunu tartışmaların odak noktasına oturttu. Anadolu Müslümanlığını, Arap-İslam anlayışından farkı net biçimde ortaya çıktı. Terör ve şiddete dayalı radikal İslam`la arasına açık bir çizgi çeken Gülen, hoşgörü ve diyaloga dayalı bir anlayışın temsilciliğini yapıyordu bu söyleşide.
New York Sohbeti yeniden yayınlanırken bu eser hoş bir süprizle zenginleşti. Fethullah Gülen, Nevval Sevindi`nin 11 Eylül sonrası yeni dönemi ilişkin sorularını yanıtlayan geniş bir değerlendirme kaleme aldı. Bu bölüm aynı zamanda Fethullah Gülen`in kurulmakta olan Yeni Dünya Düzeni, Amerika`nın yeni rolü ve Batı dünyası ile İslam ülkelerinin durumuna ilişkin çok önemli tespitlerini içeriyor.
New York Sohbeti`nde Müslüman terörist olamaz vurgusunu yapan Fethullah Gülen 11 Eylül sonrası bunun altını bir kez daha çiziyor. Ancak İslam ülkelerinin bugünkü durumundan Batı`nın sorumlu olduğuna da işaret ediyor.

devamını oku..
% 20
indirim
5.18
Liste Fiyatı : 6.48
Kazancınız : 1.30
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.