Format Kitap
Barkod 9799750403827
Yayın Tarihi 2006-05-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 147
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 185 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Metin Kamil Ercan
Yazar   : M. Başaran Öztürk
Yazar   : Metin Kamil Ercan;M. Başaran Öztürk

Bu çalışmada değer ve değerlemenin kapsamı hakkında bilgiler verilerek, firma değerlemesinde kullanılan indirgenmiş nakit akımları yöntemi, göreceli değerleme yöntemi ve ekonomik katma değer yöntemi ile değer tespiti incelenmiştir.

Türkiye de bankaları değerlemeye yönelik çalışmaların eksikliği böyle bir çalışmanın yapılması için bizleri teşvik eden ana unsur olmuştur. Bu amaçla bankanın olması gereken değerinin; bankalar, uygulamacılar ve yatırımcılar tarafından geleceğe yönelik oluşturulacak varsayımlar altında pratik bir biçimde tespit edilebilmesi için tarafımızdan hazırlanan değerleme programı çalışmanın bir parçası olarak CD ortamında sunulmaktadır.

Türkiye de faaliyet gösteren ve hisse senetleri İMKB de işlem gören; Akbank, Alternatif Bank, Dışbank (Fortis), Finansbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Tekstil Bank ve Türk Ekonomi Bankası nın 1998 ile 2005 yılları arasındaki finansal verileri İMKB den alınmış ve yazarlar tarafından hazırlanan programın işleyeceği formatta düzenlenmiştir. CD içindeki program, Visual Basic for Application programlama dili kullanılarak hazırlanmıştır.

İçindekiler: Değerleme ve Firma Değerinin Kapsamı, Sermaye Maliyeti, Firma Değerinin İndirgenmiş Nakit Akımları Yöntemi ile Tespiti, Firma Değerinin Göreceli Değerleme Yöntemi ile Tespiti, Firma Değerinin Ekonomik Katma Değer Yöntemi ile Tespiti, Banka Değerinin İndirgenmiş Nakit Akımları Yöntemi ile Tespiti, Banka Değerinin Tespiti ile İlgili Uygulama.

devamını oku..
Etiketler : Ekonomi
% 19
indirim
18.63
Liste Fiyatı : 23.00
Kazancınız : 4.37
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim