Zaman Çarkı döner, Çağlar gelip geçer, efsaneleşen anılar bırakır ardında. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran Çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur.

Fantastik edebiyatın devi Robert Jordan'ın kaleminden çıkan Zaman Çarkı destanı dünya çapında milyonların hayal gücünde yer etti. Ayrıntılı dünyası, en ince detayına kadar düşünülmüş büyü sistemi, gönüllere taht kuran karakterleri Zaman Çarkı'nın okurlar tarafından bu kadar sevilmesinin sadece birkaç sebebi. Zaman Çarkı'nın etkileri, Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson, Brent Weeks gibi günümüzün en büyük fantastik yazarlarının eserlerinde görülebilir.

Tarmon Gai'don kapıdaydı ama insanlık bu savaşa hazır değildi. Rand, krallıkları ve birlikleri nihai savaşa karşı bir araya getirmeye çabalıyordu. Bu sırada Rand'ın çevresindekiler Yenidendoğan Ejder'in yüreğinde yayılmakta olan tehlikeli karanlığın farkındaydı.

Seanchan saldırısının eli kulağında olduğunu bilen Egwene, bir yandan Aes Sedailerin parçalara ayrılmış fraksiyonlarını bir araya getirmeye, diğer yandansa artan umutsuzluğu ve güvensizliği bastırmak için liderliğini kanıtlamaya uğraşıyordu. Vereceği mücadele Beyaz Kule'nin geleceğini belirleyecekti - ve belki de, dünyanın geleceğini...

Ejderha, bir kez daha zamanın rüzgârlarında havalanacak.

Zaman Çarkı, fantastik edebiyatın yeniden tanımlanmasını sağladı. -George R. R. Martin

Robert Jordan öyle büyük bir romancı ki ben dahil bir jenerasyonu kökünden etkiledi. Ona ne kadar teşekkür etsem az. -Peter V. Brett

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786258475319
Yayın Tarihi :2021-11-11
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :752
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap kağıdı
Boyut :140 X 230
Emeği Geçenler :
Yazar   : Robert Jordan
Yazar   : Brandon Sanderson
Çevirmen   : Niran Elçi
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler