Format Kitap
Barkod 9786052825396
Yayın Tarihi 2020-10-14
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 230
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Margaret Whitehead

Fiziksel Okuryazarlık

Yaşam Boyu

Beden Eğitimi ve Gençlik Sporunda Uluslararası Çalışmalar

Fiziksel okuryazarlık nedir?

Fiziksel okuryazar olmanın faydaları nelerdir?

'Fiziksel okuryazarlık' terimi, bireylerin fiziksel aktiviteyi yaşamları boyunca uygun bir seviyede tutmak için geliştirdikleri motivasyon, güven, fiziksel yeterlilik, bilgi ve anlayışı açıklar. Fiziksel okuryazarlık, okullardaki beden eğitiminden veya yapılandırılmış spor aktivitelerinden çok daha fazlasını kapsar, bunun yerine yetenekle ilgisi olmayan daha geniş bir fiziksel aktivite anlayışı sunar. Belirli pedagojilerin kullanımı ve yeni düşünme biçimlerinin benimsenmesiyle, fiziksel okuryazarlık, daha geniş bir nüfus için daha gerçekçi fiziksel yeterlilik ve fiziksel aktivite modelleri vaat ederek, herkesin aktif ve motive katılımcılar olması için fırsatlar sunar.

Fiziksel okuryazarlık, bu önemli ve ortaya çıkan kavramın ardındaki anlamı, önemi ve felsefi mantığı tam olarak araştıran ve kavramı bebeklikten yaşlılığa kadar yaşam boyu fiziksel aktiviteye uygulayan ilk kitaptır. Önde gelen düşünürlerin, eğitimcilerin ve uygulayıcıların katkıları da dahil olmak üzere, bu kitap beden eğitimi, spor, egzersiz ve sağlık alanında çalışan tüm öğrenciler ve profesyoneller için temel okumadır.

Margaret Whitehead kariyerini beden eğitimi, öğretme ve ders verme konularında geçirdi. Varoluşçuluk ve fenomenoloji üzerine yaptığı çalışmalar herkes için fiziksel aktivitenin değerine olan bağlılığını doğruladı. Son on yılda fiziksel okuryazarlık kavramını geliştirdi ve dünya çapında bu konuyu sundu.

devamını oku..
Kategori : Akademik
54.00
Liste Fiyatı : 54.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim