Format Kitap
Barkod 9786058188655
Yayın Tarihi 2018-08-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 372
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Lauren Elkin

Paris'in cam ve çelik kaplı pasajlarında doğan ve amaçsızca dolaşan kişi anlamında kullanılmaya başlanan flanör kelimesi Lauren Elkin'in bu kitabıyla erilden dişile çevrilerek flanöz oluyor. Yazar, sözlüklerin çoğunda bulunmayan bu hayalî kelimenin temsil ettiklerinden yola çıkarak yazdığı kitabında bizi Paris, New York, Tokyo, Venedik ve Londra'nın sokaklarında George Sand, Virginia Woolf, Jean Rhys, Agnès Varda, Sophie Calle, Martha Gellhorn ve Joan Didion gibi flanözlerin ayak izlerini takip ederek yürümeye davet ediyor. Elkin, yaşamöyküsünü, gezi notlarını ve edebi eleştiriyi bir araya getirerek yarattığı bu mozaikte kadınların edebiyat, sanat, tarih, sinema aracılığıyla metropolle kurdukları ilişkilerin seyrini ilham verici bir üslupla kayda geçiriyor.

Kadınların kamusal alanda hak iddia edişine dair moralleri yükselten, toplumsal cinsiyet rollerini esneten bir eleştiri.

-Deborah Levy, The Guardian, Yılın Kitabı

Şehrin yürüyen kadınlarının tarihinin flanör edebiyatına eklendiğini görmek için yıllarca bekledim ve buna nihayet Elkin'in gerçekten akıl dolu, harika kitabıyla kavuştum.

-Vivian Gornick

devamını oku..
Etiketler : Deneme
Kategori : Edebiyat
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 15
indirim
27.20
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 4.80
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim