2100 DEKİ DÜNYAYI HAYAL ET, EDEBİLİYORSAN
Büyüleyici..Okuyucu, başı dönmüş, memnun ve kelimenin tam anlamıyla devrimci bir şekilde dünyaya bakar bir durumda sahneden iniyor.
-WASHINGTON POST BOOK WORLD

Berrak ve alaycı üslubuyla, en göksel fikirleri dünyaya indiribilme becerisiyle, zaman zaman biraz bilimsellik katılmış gelecek-bilimden keyif alma hevesiyle Michio Kaku ileri fiziğin en popüler kitaplarından birini yazmış.
-WALL STREET JOURNAL

New York Timesın en çok satanlar listesindeki Olanaksızın Fiziği (Physics of the Future) kitabında, önümüzdeki yüzyılın baş döndürücü, kışkırtıcı ve neşelendirici bir görünümünü, geleceği laboratuarlarında şimdiden icat eden, dünyanın en iyi üç yüzden fazla bilim insanıyla yaptığı görüşmelere dayanarak bize anlatıyor. Sonuç, tıpta, bilgisayarlarda, yapay zekayada, nanoteknolojide, enerji üretiminde ve uzay yolculuğunda devam edegelen devrimsel gelişmelerin, en otoriter ve bilimsel olarak hatasız bir tasviri.

Michio Kaku, başından sonuna kadar, sert ve soğuk bilimsel prensipleri aydınlığa kavuşturuyor, belli başlı teknolojilerin büyüyebilme oranlarını, ne kadar ileriye gidebileceklerini ve onların nihai limitlerini ve risklerini sorguluyor. 2100'e giden yıllara heyecan uyandıran bir bakış fırlatmak için çok büyük miktarda bilgiyi bir araya getiren Geleceğin Fiziği, önümüzdeki yüz yılın nefes kesecek bilimsel devrimlerinin içine doğru heycanlı, harikulade bir yolculuk sunuyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059856188
Yayın Tarihi :2014-04-03
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :4.Baskı
Sayfa Sayısı :454
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :165 X 235
Emeği Geçenler :
Yazar   : Michio Kaku
Çevirmen   : Hüseyin Oymak
Çevirmen   : Yasemin Saraç Oymak
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler