Format Kitap
Barkod 9789758890590
Yayın Tarihi 2020-08-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 15.Baskı
Sayfa Sayısı 264
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : M. Şerif Şimşek;Adnan Çelik

Genel İşletme adlı bu kitap, İşletme Programına sahip Meslek Yüksekokulu öğrencileri için hazırlanmıştır. Kitabın temel amacı, öğrencilerin işletme bilimleri hakkında kapsamlı olarak bilgilendirilmesi ve okul sonrası iş yaşamına uygun gelişimlerinin sağlanmasıdır. Kitap, iş yaşamına atıldıktan sonra işletmecilik hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ile bu bilgiye sahip olup da kendilerini geliştirmek isteyenler için de yararlı bilgiler içermektedir.

İşletme biliminin hem pozitif hem de normatif (işletmenin daha verimli ve etkin işleyişi için, mevcut durumun nasıl ve hangi yönde değiştirilmesi gerektiğini öngören) bir disiplin olduğu söylenebilir. Buradaki normatiflik (kuralcılık), daha iyiyi, mükemmelliği, bireysel ve toplumsal refahı yükseltmeyi hedefleyen faydacı ve teknik bir kuralcılıktır. İşletme biliminin pratik-kuralcı ve pragmatik yönlerinin ağır basması, onun bilimsel bir disiplin olmak kadar aynı zamanda bir sanat olarak da ele alınıp incelenmesini gerektirmektedir.

Genel İşletme kitabı toplam on altı bölümden oluşmuştur. İşletmenin genel esasları kapsamında değerlendirilen ilk altı bölüm temel işletmecilik kavramları, işletmelerin amaçları ve sınıflandırılması, işlet-menin kuruluşu, işletmenin maliyetleri, işletmenin gelirleri ve işletmenin performansı başlıklarını taşımaktadır. Yedinci bölümden sonrasını içeren ve işletmenin fonksiyonları kapsamında değerlendirilen konular ise yönetim, tedarik, üretim, pazarlama, finansman, muhasebe, insan kaynakları yönetimi, halkla ilişkiler ve araştırma-geliştirme dir.

devamını oku..
Etiketler : Ekonomi
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
38.00
Liste Fiyatı : 38.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 5 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim