George Habaş / Filistin: Düşle Gerçek Arasında Kitabı Çıktı...
Kitabevi ve Dağıtımcılarda...

Bu kitap, Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği´nin katkılarıyla hazırlanmıştır...
Kitap, Filistin halkının bilgesi George Habaş´ın mücadelesinin ayak izlerini gözler önüne seriyor.
Haluk Gerger, kitaba yazdığı Birey, Toplum, Hayat başlıklı önsözde şunları söylüyor:
Elinizdeki kitap, sadece bir kişinin öznel bakışını, yaşamını, mücadelesini, düşünce ve pratiğini okura vermekle kalmıyor, bunları aşıp, Filistin´in, Arapların, bölgenin, uluslararası politika çerçevesi içindeki sosyal, politik, diplomatik, askeri tarihini içeren bir başyapıta dönüşüyor.
George Habaş´ın yurt ve insan sevgisiyle örülmüş güzel yüreği durdu ama yürüyüş sürüyor. İnsanlar yürüyorlar, teker teker ve hep birlikte yürüyorlar, özgürlüğe, eşitlik ve adalete yürüyüş dünyanın dört bir yanında sürüyor, tek tek ırmaklar kurtuluş okyanusuna akıyorlar...
Habaşca, Nazımca yürüyor insanoğlu...

ARKA KAPAK YAZISI

Şafaktan önceki koyu karanlık
Diğer ulusların başarılarına baktığımızda, Arapların 20. yüzyıl sonundaki durumunun, kat ettikleri yenileşme ve modernizme rağmen 1948´dekinden kötü olduğuna kuşku kalmıyor. Ama bunun, şafaktan önceki koyu karanlık olduğu söylenebilir. Arap toplumsal güçlerinin, artan düşmanca saldırılara karşı direniş sergilemeyeceğini düşünmek imkânsızdır. Bu yüzden, geleceğin asıl sorusu, canlanma, direniş ve iktidar yolları üzerinde nasıl ustalaşılacağıdır. Canlanışlarıyla Araplar, tıpkı Lübnan´daki direniş hareketinin yapmış olduğu gibi, İsrail yayılmacılığını bitirmek için emperyalist merkezlere bütün basınçlarını uygulayacaklardır. İsrail´in gücü, her şeyden önce bizim zayıflığımızda yatıyor.
George Habaş

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789756304686
Yayın Tarihi :2019-09-27
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :320
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Şenol Gürkan
Çevirmen   : Özge Kelekçi
İlgili Eserler