Format Kitap
Barkod 9786058920088
Yayın Tarihi 2010-07-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Metin Yeğin

() Garip geliyordu 26 yıl dağda gerilla olarak yaşadıktan sonra, meclisi bir odasında konuşurken Şimdi daha güç koşullar altında yaşıyoruz diye bir cevap. Hem de Guatemaladaki savaş dünyanın en kirli savaşlarından biriyken.
Dünyanın sokaklarından getirdiği öykülerle topraksız köylülerin, işçilerin, halkların mücadelesini anlatan Metin Yeğin bu kez savaşın izlerinde barışı arıyor. El Salvador, Guatemala ve Meksikada uzun süren gerilla mücadelelerinden sonra yapılan ateşkesler ve barış anlaşmalarının sonuçlarını değerlendiriyor. Uzun yıllar gerilla mücadelesi verilen ülkelerde barış imzalanmasından sonra yaşananları eski gerillalara, kadınlara, kimlik mücadelesi veren halklara soruyor. Bu üç ülkede görüşülen eski gerillalar, siyasetçiler, kadınlar, gençler, çalışanlar güncel durumu yansıtırken bir yandan da barıştan ne beklediklerini anlatıyorlar.
Gerillanın Barışı, nasıl bir barışa ihtiyaç duyulduğunu, barışın nasıl sağlanabileceğini, barıştan sonra yeni bir toplumun nasıl inşa edilebileceğini yaşanmış örnekler ve mücadeleler üzerinden irdeliyor.

devamını oku..
Kategori : Siyaset
% 35
indirim
9.63
Liste Fiyatı : 14.81
Kazancınız : 5.18
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim