Format Kitap
Barkod 9789758457663
Yayın Tarihi 2001-02-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 611
Kapak Karton
Kağıt
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kudret Emiroğlu

Bir tabak meyve veya bisküvi alıp bu kitabı karıştırmaya başladığınızda, tabağınızın, Çin´den Amerika´ya uzanan bir coğrafyayla, Eski Mısır´dan ´24 nisan Ekonomik Kararları´na uzanan bir tarihi serüvenin sonucunda dolmuş olduğunu göreceksiniz. Yanında tercih ettiğiniz içeceğin hangi yüzyılda hangi toplumsal statüyü yansıttığını, Türkiye´ye ne zaman girdiğini, ne zaman aristokrat, burjuva, liberal, sosyalist alışkanlığı olarak görüldüğünü, ne zaman kadın, erkek, yuppi, snoplara özgü bulunduğunu zevkle okuyacaksınız.
Günlük yaşantımızı dolduran birçok maddi manevi kültür öğesinin tarihi, ya çok bildik görülmeleri veya çok yeni oluşları nedeniyle tarih kitapları, ansiklopedi ve sözlüklerde pek az ya da hiç yer almamaktadır. Bu öğeleri bu kitapta, tarihsel kökenleri ve anlam alanları, karşılaştırmalı etimolojileriyle birlikte şu başlıklar altında bulacaksınız:
İnançlar, Büyüler-Gelenekler-Takvim-Görgü Kuralları-Mutfakta-Ev ve Çevresi-Banyoda-Giyim Kuşam-Süslenme-Sağlık-Yeme İçme-Çocukluk-Cinsellik-Mahallede-İşyerinde-Devlet ve Millet- Oyun, Eğlence ve Spor-Keyiften Hobiye.

devamını oku..
Etiketler : Sosyoloji
% 19
indirim
30.00
Liste Fiyatı : 37.04
Kazancınız : 7.04
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.