Format Kitap
Barkod 9789751014955
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 16
Kapak
Kağıt
Boyut 165 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ernest Hemingway

20. yüzyılın en büyük yazarlarından biri olan Nobel Ödüllü Ernest Hemingway , Günün İlk Işığında Gerçeki 1950´lerin başında Afrika´da olduğu sıralarda yazdı. Kitap yıllar sonra yazarın oğlu Patrick Hemingway tarafından keşfedildi.

İnkılap Kitabevi, küresel boyutta önemi olan bu yapıtı, ünlü yazarın 100. Doğum Yıldönümü´nde Türkçe´ye kazandırmaktan onur duyuyor.

Afrika, bu yaşlı kıta, profesyonel istilacılarla çapulcular dışında herkesi çocuklaştırır. Afrika´da hiç kimse kimseye ´Niçin bir türlü büyümüyorsun?´ diye sormaz. Afrika´da yaşayan herkes, bu yaşlı kıtaya oranla henüz küçük birer çocuk olduğunu bilir ve tıpkı bir orduda olduğu gibi burada da yaşça kıdemli olmak, bunak olmak anlamına gelir. Ama bir çocuğun kalbine sahip olmak utanç verici bir şey değildir. Bu bir onurdur.

İnsan, kendisine insan gibi davranmalıdır. Kabilesinin yasalarına ve törelerine olabildiğince uymalıdır ve uymadığı zaman kabilenin cezasını kabul etmelidir.

Ama bir çocuğun kalbini, bir çocuğun dürüstlüğünü, bir çocuğun tazeliğini ve soyluluğunu taşımak asla bir yüz karası değildir.
(Arka Kapak)

devamını oku..
% 20
indirim
15.55
Liste Fiyatı : 19.44
Kazancınız : 3.89
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.