1997 ilkbaharında Hindistan'a tek başına bir yolculuk yapmaya kara verdiğim dönemde bu kitabın karşıma çıkmasının beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam. Bu ilk türkçe rehber kitap gerçekten de işimi oldukça kolaylaştırmış, doğuya olacak bu ilk yolculuğumu kolayca yapabilmemde çok yardımcı olmuştu. Elinizdeki yeni ve güncellenmiş baskısıyla genç gezginlerimize rehberlik edecek eşsiz bir kaynak...
- Faruk Budak
186 ülke gezdim ama bazı ülkeler çok farklıdır. Yüzlerce defa gitseniz, hep aynı heyecanı aynı güzellikleri aynı doğallığı yaşarsınız. İşte Hindistan böyle bir ülkedir. Renklerin ve dinlerin mozayiğidir. Bir fotoğraf cennetidir. Gidin ve görün , yolun çağrısına uyun... Zafer Bozkaya eseriyle bu tılsımlı coğrafyanın kapılarını size açıyor.
- Prof. Dr. Orhan Kural
Zafer Bozkaya bu yolların ilk yolcularından. Kitabı da öyle... Eğer alıp başınızı Hindistan'a gidecekseniz bu kitap mutlaka yanınızda olsun. Hem fazla aranmadan nerde yatıp kalkacağınızı, ne yiyip içeceğinizi bulursunuz, hem de gittiğiniz yerin tarihini, coğrafyasını öğrenirsiniz. Dünyanın bu en özel rotasında Türkiyeli gezginleri kendi dilinde yoldaştır Zafer Bozkaya'nın Kitabı.
- Özcan Yurdalan
Hindistan'ı anlayabilmak yabancı bir 'gezgin' için pek mümkün değildir. Bu nedenle de Hindistan'ı tanıyabilmak için yollara düşen seyyahlara tavsiyem, Hindistan'ı duyumsamaya, Hindistan'la karşılıklı sevgi ve saydıya dayanan bir iletişim kurmaya çalışmak olacaktır. Hisdistan gezegeninin çevresini saran karmakarışıklar haresi, bir yabancının bu gezegenin derinliklerine girmesine zaten izin vermez. Hindistan'ı tanımanın tek yolu vardır; o da sokaklardır. bu sokaklarda hayat kendine özgü kişilik, nitelik ve renklerde akar. Yakın zamana kadar Hindistan'ı 'keşfe' yeltenen Türk gezginlerin önlerinde yerli bir klavuz kitap bile yoktu. Bizler Hindistan'ı düşe-kalka , el-ayak yordamıyla tanımaya çalıştık (bkz; Sırt Çantamda Coğrafyalar, Nadir Paksoy, Bağlam Yayınları). Bazılarımız sınırlı bütçelere kıyıp Lonely Planet'in kılavuz kitaplarını edindi. Zafer Bozkaya'nın Hindistan GeziRehberi işte bu sorunu çözmeyi amaçlayan biricik yerli kaynak olam özelliğini hâlâ koruyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789759874611
Yayın Tarihi :2004-12-30
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :268
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :155 X 175
Emeği Geçenler :
Yazar   : Zafer Bozkaya
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler