Büyüleyici ve dokunaklı... Üstelik çok da eğlenceli.
Daily Mail

Okuduğunuz romanlar içinde hayatınıza en çok renk katacaklardan bir tanesi.
Michael Morpurgo


Hitler Oyuncağımı Çaldı

Doğduğunuz, büyüdüğünüz, anavatanınız olarak gördüğünüz topraklardan apar topar uzaklaşmak zorunda kalsanız neler hissederdiniz? Hele bir de bu zorunlu göç, yaklaşmakta olan bir dünya savaşının ve bunu takiben yaşanacak acımasız bir soykırımın arifesinde olursa

Tudem Yayınları, Almanya doğumlu İngiliz yazar ve çizer Judith Kerrin ilk basımı 1971 yılında yapılan, Alman Gençlik Edebiyatı Ödüllü otobiyografik başyapıtı Hitler Oyuncağımı Çaldıyı, yeniden okurlarla buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere, Avrupanın pek çok ülkesinde çocukların mutlaka okuması gereken kitaplar listesinde yer alan Hitler Oyuncağımı Çaldı ile Judith Kerr, duygu sömürüsünden uzak, gerçeklerle örülü, umut dolu, naif bir savaş öncesi tablosu resmediyor okurlarının belleğinde.

Nazi propagandasının artması ve Hitlerin iktidara yaklaşması sebebiyle kaotik bir dönemece giren Almanyada, Annanın gazeteci, yazar babası için tek kurtuluş yolu Almanyayı terk etmektir. Hayatta kalabilmek için sahip oldukları her şeyi bir çırpıda geride bırakmak zorunda kalan Anna ve ailesi için mücadele zamanıdır. 30lu yılların Avrupasına ve sivrilmekte olan Hitler Almanyasına, Anna adındaki 9 yaşında Yahudi bir kız çocuğunun gözlerinden bakan roman, mülteci olarak yaşamanın kâh hüzünlü kâh gülümseten yanlarına vurgu yaparken, savaşın ve mülteciliğin korkunç yüzüne değil, Annanın çocuk ruhuyla çevresinde gelişen olaylara ve kendi hislerine odaklanıyor.

Judith Kerrin gerçek yaşamöyküsüne dayanan bu romanı okurken, oradan oraya savrulan hayatların ve ne pahasına olursa olsun ayakta kalmaya çalışan umut dolu ürkek insanların verdiği yaşam mücadelesi dünyaya bakış açınızı değiştirecek

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789944697194
Yayın Tarihi :2015-02-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :3.Baskı
Sayfa Sayısı :264
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :130 X 180
Emeği Geçenler :
Yazar   : Judith Kerr
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler