Format Kitap
Barkod 9789750527029
Yayın Tarihi 2019-07-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 208
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195

Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Hulki Demirel
Yazar   : Sebastian Haffner

Almanları seviyor muydu Hitler? O Almanya'yı kendisi için seçmişti pek de tanımadan ve aslında hiçbir zaman gerçek anlamıyla tanımadı da. Almanlar Hitler için seçilmiş ulustu, çünkü doğuştan gelen iktidar içgüdüsü manyetik bir pusula iğnesi gibi, Avrupa'nın o dönemdeki en büyük güç potansiyeli olarak Almanları gösteriyordu ki gerçekten de öyleydiler. Almanlar Hitler'i sadece bir iktidar aracı olarak ilgilendirdi.

(...) Alman halkı o zamanlar hırslı bir ulustu - hırslı ve fakat siyasi açıdan ne yapacağını bilemez halde bir ulus ve bu ikisinin birlikteliği Hitler'e istediği şansı sunmuştu. Bir Alman'ın Hikâyesi'nin yazarı Sebastian Haffner'den, etkileyici bir Adolf Hitler portresi. Hitler üzerine hem bir analiz hem de bir duygusal değerlendirme: Onun Almanya'ya, Almanlar'a, insanlara, insanlığa neler ettiğine dair bir manevi muhasebe...

Kitap, Hitler'in hayat hikâyesinin ve icraatlarının, gayet veciz bir özetini sunuyor. Sadece özünü süzüp çıkarma anlamında değil, edebi anlatımıyla da veciz bir özet... Sonrasında, nasyonal sosyalizmin liderinin başarılarını ele alıyor Haffner; yani faşizmin bu en yetkin ve korkunç örneğinin nasıl mümkün olabildiğine bakıyor. Oradan yanılgılarına suçlarına, hıyanetine geliyor. Yol açtığı medeniyet faciası ile insanlık değerlerine hıyanetten gayrı, bizzat Almanya'ya, Almanlar'a da hıyanet... Üzerine çok yazılmış bir bahiste, özgün olmayı ve düşündürtmeyi başaran bir eser.

devamını oku..
Kategori : Siyaset
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 19
indirim
25.92
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 6.08
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim