Format Kitap
Barkod 9786053334248
Yayın Tarihi 2017-09-06
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 748
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Orhan Şener
Grafiker   : Veysel Coşkun
Editör   : Nazan An

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) mezunu olan yazar, New York Syracuse Üniversitesi'nin Maxwell Graduate School'undan Kamu Yönetimi Master (MPA) derecesini aldı. Harvard Üniversitesi'nin Kennedy School of Public Administration Fakültesi'nde Vergilerin Ekonomik Etkileri konusunda araştırmalar yaptı. Uluslararası Maliye Enstitüsü'nün organize ettiği Innsbruck, İstanbul, Buenos Aires ve Kyoto Kongreleri'nde kamu ekonomisi konularında tebliğler sundu.

Uludağ (İTİA), Doğu Akdeniz ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak kamu ekonomisi ve maliye politikası derslerini verdi. Kamusal mallar, Siyasal Karar Almanın Ekonomik Yorumu ve Kamu Ekonomisi adlı kitapları ile çeşitli bilimsel dergilerde makaleleri yayınladı. Yazar ayrıca, Richard Musgrave'in The Theory of Public Finance adlı klasik yapıtını Türkçeye çevirdi. 3. baskısı yapılan bu eser en son Seçkin Yayınevi tarafından yayınlandı. Şener'in ayrıca çoğu 3. baskısı yapılan İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce Ekonomi (2 cilt), Maliye, Finansman, Muhasebe ve Turizm üzerine sözlükleri yayınlamıştır. Yazarın, Tuncay Artun'un anısına yazdığı Ünlü Ekonomistler adlı kitabı da 3. baskısını yapmıştır.

Marmara Üniversitesi'nden emekli olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim üyeliğine başlayan yazar, Kamu Ekonomisi derslerini lisans, master ve doktora süzeylerinde vermekte olup, hukukçular için Ekonomi dersini vermektedir.

devamını oku..
Etiketler : Siyaset (Hukuk)
Kategori : Hukuk
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
35.19
Liste Fiyatı : 35.19
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim