İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin ilanından bu yana geçen elli yılda, insan hakları sayılanların sayısı gitgide artıyor; insan hakları, uluslar arası tartışma gündeminde yer alan kültürel kimlikler, demokratikleşme, globalleşme gibi kavramlarla ilişkilendiriliyor, bu ilişkilendirmeye göre yaşanan sorunlara çözümler öneriliyor, ulusal ve uluslararası politikalara hedefler belirleniyor.

İnsan Hakları araştırmaları ve tartışmalarının yüzyılımızın sonlarındaki durumunu yansıtan yazılardan oluşan bu kitapta, insan haklarıyla ilgili bazı teorik tartışmalara ve bunların gerçeklikteki yansımalarına ışık tutuyor; ama aynı zamanda, yaşanan problemler karşısında, insan hakları araştırmalarını ve eğitimini geliştirme yönlerine ilişkin bazı yeni sorular ve düşünceler getiriliyor.

Kitapta Osvaldo Guariglia, Cem Deveci, Abdullah Kaygı, Mümtaz Soysal, Harun Tepe, Admantia Pollis, Otfried Höffe, Patrice Vermeren, Lin Chun, Jacques Poulain, Ayşe Buğra, Thalia Fung Riveron, Hüseyin Özel, Hayrettin Ökçesiz, Mirelle Delmas-Marty, In Suk Cha, Betül Çotuksöken, İoanna Kuçuradi'nin yazıları yer alıyor. .

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789754911304
Yayın Tarihi :2002-12-30
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :273
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :165 X 245
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ioanna Kuçuradi
Yazar   : Bülent Peker
Yazar   : Bülent Peker
Yazar   : Ioanna Kuçuradi
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler