Format Kitap
Barkod 9789756287323
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 112
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Carl W. Ernst

Günümüz Dünyasında İslâmiyeti Yeniden Düşünmek

Avrupa ve Amerika´nın büyük bölümünde, yakın geçmişin hatırı sayılır trajedisi sebebiyle İslâmiyet hakkında artan cehalet ve şüphe vardır. Öte yanda ise, Müslüman ülkelerde, İslâm´ın lisanını kendi korkunç kitle şiddet hareketlerini haklı göstermek üzere kullanan aşırı uçlar mevcuttur. Bugün dünyamızda, karşılaştığı bu durumdan şaşkına dönmüş, Batı medeniyetinin dışında olarak sınıflandırılan fakat Usame bin Laden´in fanatik ve iddia ettiği veçhile vahye ait vizyonunu paylaşmayan yüz milyonlarca Müslüman yaşamaktadır. Terörist faaliyetlerinden nefret eden, aynı zamanda da ülkeleri üzerinde yürütülmekte olan yeni sömürgeleştirme etkinliklerine karşı koyan büyük Müslüman çoğunluğu tarafından daha ne kadar acı ve ıstırap
çekilecektir?

Bu kitap, İslâmiyet hakkında halen mevcut kitaplara tamamen farklı bir alternatif sağlamak için yazıldı. Burada, Müslümanların bugün karşılaştıkları meseleler ve İslâmî dinî gelenek, sempatiyle fakat akla dayanan ve analitik bir görüş açısıyla sunulmaktadır. Bu kitap İslâmiyet hakkındaki eleştirilere karşı özür dileyen bir savunma olmak amacıyla yazılmadı.
Bu kitap, Müslümanların insan oldukları tezini ileri sürmektedir. Temel mesele, Müslümanların, Müslüman olmayanlar gözünde insanlaştırılmasıdır?

Bir diğer gerçek ise, Müslümanların hem atalarının ve hem de modern dünyanın tarihi ile uzlaşmaları gerektiğidir.
Bu kitap, öncelikle İslâmiyetin ´insan´ yüzünü ortaya çıkartmayı
hedeflerken, bunu ancak, yüzyıllardır Avrupalı ve Amerikalıların zihinlerini örten cehalet peçesini kaldırmak suretiyle yapabilir.
Kısaca, bu kitap atalarından birlikte miras olarak aldıkları dünyamızda Müslümanlarla gayrimüslimler arasında iletişimi teşvik için yazılmıştır.
(Önsözden)

Günümüz dünyasındaki İslâm üzerine saygılı ve nihayet dengeli bir kitap.
- New York Review of Books

Tam zamanında basılmış olan bu kitap, modern dünyadaki İslâmın çatışma durumunun ayrıntılı ve dengeli bir yorumunu okumak isteyen herkese ısrarla tavsiye edilmeli. İslâm hakkındaki bütün polemikleri ele alan bu nadir çalışma, sadece bir bilginin kendi alanının zirvesindeyken yazabileceği kadar başarılı bir yapıt. Bir başyapıt! Çağdaş İslâm hakkında gelişmiş bir tartışmayı daha etkileyici bir noktadan başlatan ve öyle bir noktada bitiren daha iyi bir kitap yok.
- Middle East Journal
(Tanıtım Bülteni´nden)

devamını oku..
Etiketler : Din
Kategori : Genel Konular
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 25
indirim
36.00
Liste Fiyatı : 48.00
Kazancınız : 12.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim