"Günümüzde görebildiğimiz, izleyebildiğimiz, öğrenebildiğimiz hayatın gerçek yüzü değil de, onun sistem açısından yapılmış kurgusal bir replikası ise, sokaklarımızdaki binaların duvarlarından tutun da, odalarımıza dek her yanımızı dolduran iletiler gerçek bir iletişimden çok bir gürültünün serpintileri ise, yaşadığımız, kabullendiğimiz bugünkü hayat tarzımızı yeniden değerlendirmemiz gerekir."

İletişimin kodlarının çözümlendiği temel bir yapıt olan "İletişimin ABC'si"nde aynı zamanda hayatın bütününü kucaklayan bir düşünürün iletişimin ne olduğuna ve ne olmadığına dair tespit ve öngörüleri yer alıyor. İletişim olgusunun uygarlık tarihindeki ve günlük yaşamdaki yeri anlatılırken, bir yandan da reklamdan politikaya, aşktan Türkan Şoray'a, Madonna'dan siyasal kültüre uzanan eğlenceli ve pek de "düzçizgisel" olmayan macerası ekonomik, siyasal ve kültürel boyutlarıyla inceleniyor. Kısa ama dopdolu bir temel, kaynak yapıt.

"Kitapta 'sığ anlamıyla iletişim olgusunun' ele alındığı ilk bölümde bile derinliklerde yüzüyoruz." -D. Beybin Kejanlıoğlu

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789751035059
Yayın Tarihi :2019-11-13
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İletişimin ABC' si
Baskı Sayısı :4.Baskı
Sayfa Sayısı :136
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :137 X 215
Emeği Geçenler :
Grafiker   : Engin Beyter
Grafiker   : Serhat Gürpınar
Dizgici   : Derya Balcı
Dizgici   : Yasemin Çatal
Yazar   : Ünsal Oskay
Yayın Yönetmeni   : Senem Davis
Grafiker   : Engin Beyter;Serhat Gürpınar
Dizgici   : Derya Balcı;Yasemin Çatal
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler