Format Kitap
Barkod 9789751035059
Yayın Tarihi 2019-11-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 136
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 137 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ünsal Oskay
Yayın Yönetmeni   : Senem Davis
Grafiker   : Engin Beyter;Serhat Gürpınar
Dizgici   : Derya Balcı;Yasemin Çatal

Günümüzde görebildiğimiz, izleyebildiğimiz, öğrenebildiğimiz hayatın gerçek yüzü değil de, onun sistem açısından yapılmış kurgusal bir replikası ise, sokaklarımızdaki binaların duvarlarından tutun da, odalarımıza dek her yanımızı dolduran iletiler gerçek bir iletişimden çok bir gürültünün serpintileri ise, yaşadığımız, kabullendiğimiz bugünkü hayat tarzımızı yeniden değerlendirmemiz gerekir.

İletişimin kodlarının çözümlendiği temel bir yapıt olan İletişimin ABC'sinde aynı zamanda hayatın bütününü kucaklayan bir düşünürün iletişimin ne olduğuna ve ne olmadığına dair tespit ve öngörüleri yer alıyor. İletişim olgusunun uygarlık tarihindeki ve günlük yaşamdaki yeri anlatılırken, bir yandan da reklamdan politikaya, aşktan Türkan Şoray'a, Madonna'dan siyasal kültüre uzanan eğlenceli ve pek de düzçizgisel olmayan macerası ekonomik, siyasal ve kültürel boyutlarıyla inceleniyor. Kısa ama dopdolu bir temel, kaynak yapıt.

Kitapta 'sığ anlamıyla iletişim olgusunun' ele alındığı ilk bölümde bile derinliklerde yüzüyoruz. -D. Beybin Kejanlıoğlu

devamını oku..
Kategori : Genel
% 20
indirim
12.00
Liste Fiyatı : 15.00
Kazancınız : 3.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim